Systém eCall aktivoval linku 112…

KRAJ – Ve čtvrtek odpoledne operační důstojník na základě dopravní nehody ze systému eCall vyslal hasiče do města Králíky, jednalo se zde o nehodu osobního vozidla.

Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a asistovali odtahové službě s naložením automobilu, které mělo registraci teprve deset dní. Na místě byly dvě zraněné osoby, ty si převzala do péče zdravotnická záchranná služba.

HZS DN Kraliky 1809202002
« 1 z 2 »

Další ohlášená dopravní nehoda ze systému eCall byla dnes ráno v obci Sloupnice. Zde se jednalo o střet osobního a dodávkového vozidla. Jednotka z Litomyšle na místě zabezpečila vozidla proti požáru a zamezila únik kapalin. Jednoho řidiče ošetřila zdravotnická záchranná služba a odvezla do nemocnice na vyšetření. Hasiči do příjezdu policie řídili dopravu na komunikaci. Poté odklidili vozidla mimo silnici a provedli úklid vozovky.

HZS DN Sloupnice 1809202001
« 1 z 2 »

Služba eCall je systém používaný u vozidel v EU, který v případě vážné dopravní nehody automaticky zavolá na bezplatné číslo tísňového volání 112. Jakmile se systém eCall aktivuje, spojí vás prostřednictvím telefonního a datového spojení s pracovníky nejbližšího střediska pro tísňové volání, se kterými mohou cestující ve vozidle případně komunikovat a středisku jsou automaticky přeposlány základní údaje: přesné místo a čas nehody, identifikační číslo vozidla a směr jízdy. To umožní pracovníkům tísňové služby vaši situaci posoudit.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •