Symfonie našeho světa ovládla pardubickou arénu…

Pardubice – Symfonie našeho světa ovládla v neděli 15. prosince pardubickou arénu. Divákům nabídla především unikátní spojení nádherné přírody, podmanivé hudby a živého symfonického orchestru.

Mimořádný zážitek

Šlo o mimořádný zážitek, který obecenstvu naservíroval jak na zlatém podnose krásy planety Země. A to na atraktivních záběrech pro světoznámý časopis National Geographic a za hudebního doprovodu královéhradecké filharmonie.

Hudební motivy pocházely z dílny skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho, kteří působí pod hlavičkou Bleeding Fingers Music slavného kumštýře Hanse Zimmera.

Symfonie našeho světa byla rozdělena do pěti částí, z nichž každá se zaměřila na konkrétní prostředí. Šlo o Moře, Pobřeží, Pevninu, Hory a Nebe.

Úcta a obdiv k planetě

Na plátně se mohli návštěvníci této 90minutové show kochat netradičními pohledy na bohatou faunu a flóru, fascinující podmořský svět, dominanty světových metropolí, úchvatné velehory či pozoruhodné přírodní úkazy. Nechyběly ani pozdravy z vesmíru i ukázky rozličných kultur nebo sportovních odvětví.    

Kromě úcty a obdivu k planetě však tvůrci nezapomněli připomenout také to, jak jsme ji v minulých staletích zneužívali, poškozovali a využívali.

Foto: Máša agency s.r.o.