Své 88. narozeniny „slavil" s policejním vrtulníkem

Chrudimsko – Včera po sedmé hodině večer nám na linku 158 telefonovala zoufalá paní, která od půl čtvrté odpoledne pohřešovala svého 88letého manžela. Pán odešel na procházku se svým jezevčíkem a již se nevrátil.

Hlinečtí policisté okamžitě za paní jeli, aby zjistili potřebné informace a „rozjeli" pátrání. Kolegové také zjistili, že ač je pánovi téměř 90 let, je vitální a nemá žádné významné zdravotní problémy. Potřebovali jsme vědět, i co měl  na sobě při odchodu z domů, kam s pejskem chodí na procházky nebo kontakty na kamarády. Současně operační důstojník rozjel klasické kolečko obtelefonovávání záchranné služby, nemocnic, záchytek a tak podobně. Do Hlinska mezitím dorazil i policejní kynolog a policisté z chrudimské OHSky. V Hlinsku jsme požádali o spolupráci i městskou policii a prostřednictvím jí i město s vyhlášením pátrání místním rozhlasem.

Naši policisté propátrávali město, okolí místa bydliště, místa, kde se dají venčit čtyřnozí mazlíčci a  restaurace, neboť pohřešovaný pán měl ten den narozeniny. Ač manželka říkala, že manžel určitě nikde neslaví, policisté mají jasně dané, jak v takových případech postupovat, a musejí být systematičtí. Tím, že pohřešování nám paní nahlásila až po sedmé hodině večer, nám práci ztěžovala už i tma. Během toho, kdy policisté fyzicky kontrolovali různá místa v Hlinsku a okolí, odpovědný důstojník schválil požadavek místních policistů na využití policejní letky a na místo zamířil policejní vrtulník. Tento požadavek hlineckých policistů se ukázal jako trefa do černého, neboť piloti zanedlouho po příletu do Hlinska hlásili nalezení muže i pejska.

Jak jsme nakonec zjistili, pán při procházce na louce upadl a nemohl se zvednout. Na místo jsme proto přivolali i záchrannou službu, která pohřešovaného odvezla k vyšetření do nemocnice. Pejska kolegové odvezli manželce a za policii pánovi přejeme ještě mnoho dalších vitálních let!

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR