Studenti obchodní akademie s odborníkem prolétli světem financí…

Choceň – Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů. To je úkol, kterým se zabývají nejen pedagogové. S pilotním projektem v podobě přednášky odborníka z oboru financí přijel na Obchodní akademii a Střední odbornou školu cestovního ruchu radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Problém nedostatku informací o světě financí je potřeba řešit už u dětí na základních školách a zvýšit gramotnost v tomto oboru je potřeba i na středních školách. Zejména pokud nemají v osnovách ekonomii. Přivést odborníka z oboru je bezesporu přínosem a už první hodiny nám ukázali, jakým směrem se z pohledu výuky v problematice financí vydat,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Pro první a druhý ročník obchodní akademie si připravil Pavel Hrubeš, ředitel pobočky UniCredit Bank Expres hned několik témat: kreditní karty, bankovní účty, možnosti spoření, půjčky a došlo i na otázky bankovnictví. Na závěr studenty prověřil test, kdy pomocí mobilních telefonů odpovídali na připravené otázky.

Studenti obchodní akademie s odborníkem prolétli světem financí
« 1 z 3 »

„Naši studenti v rámci praxí navštěvují finanční ústavy. Zároveň se snažíme přednášet základy finanční gramotnosti na základních školách. Přednáška s odborníkem z oboru s možností zeptat se na věci z praxe je bezesporu přínosem nejen pro studenty, kteří studují ekonomii,“ sdělil ředitel školy Jaroslav Studnička.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •