Strom bránila tělem i nadávkami

Pardubice – Příroda si vždycky cestu najde. Bohužel, občas v místech, kde se to úplně nehodí. Náletové dřeviny z našeho příběhu si samovolně rostly na městském pozemku v části na Dukle. Jejich postupný růst a mohutnění by časem poškodilo kontejnerové stání, přilehlý plot i jeho podezdívku. Úřad tedy vydal rozhodnutí dřeviny pokácet.

Jakmile se ale objevili pracovníci s pilou, z blízkého domu vyběhla žena, která začala stromky bránit vlastním tělem. Celou situaci si nenechala vysvětlit a na pádné argumenty reagovala slovními útoky a začala pracovníky obviňovat z krádeže dřeva, které dle jejích slov určitě tajně prodají a peníze si nechají.  V tu chvíli došla trpělivost všem zúčastněným a na místo si zavolali strážníky. Ti celou diskuzi utnuli celkem rychle. Povolení k prořezu bylo platné,  slovní útoky a nepravdivé obvinění pracovníků z přestupku, zbytečné. Tento spor tak skončí u správního orgánu, který se jím bude zabývat. 

Na ex a přímo mezi regály

Takový splávek nemají ani piráti, které můžeme považovat za přeborníky v konzumaci rumu. Zákazník v jedné prodejně si lahev otevřel dřív, než ji vůbec zaplatil. I když, samotné placení ani neměl v plánu. Přišel k regálu, vybral si rum s příchutí kokosu a celý půllitr v něm zmizel. Pak se o nenápadné zmizení pokusil i on, ale marně. Za pokladnami ho zastavila ostraha a zbytek už dořešili strážníci příkazem na místě. 

V ten den ale nebyl jediným, komu alkohol chutnal. Strážníci vezli na záchytku hned tři osoby, které alkohol připoutal k zemi. Čtyřiačtyřicetiletá cizinka sice neřekla ani slovo, ale dechovou zkoušku zvládla. Přístroj ukázal na ženu poměrně vysokou hodnotu 3,69 promile. Její výkon jen o nepatrný rozdíl pokořil o pár hodin později našinec, který nadýchal 3,75 promile. Trojici pijáků doplnil ještě šedesátiletý muž, u kterého hlídka naměřila 2,5 promile.  Všichni tři po vystřízlivění obdrželi pokutu. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice