Středeční náročný den strážníků Městské Policie…

Pardubice – Událostí za středu 27. 5. řešili strážníci v Pardubicích 147. Pomohli posádce záchranné služby se snesením pacienta z druhého patra. Krom toho se strážníkům také podařilo dodat policistům jednu osobu, která byla v pátrání.

Zabývat se museli také kamionem s rumunským řidičem, který přes několik zákazových značek zvládl dojet až na náměstí Republiky. Odtamtud jej na místo vykládky vyvedli strážníci a jeho porušení zákazů také ocenili.

Občané ležící, spící

Dvakrát strážníci jeli prověřovat stav osob různě položených po městě.

U obchodního domu na Palackého třídě se oznamovatelka obávala o zdraví muže, který leží bez pohybu na zemi. Hlídka tam nalezla známého bezdomovce, který zde pravidelně konzumuje alkohol a tato činnost jej opětovně zmohla. Strážníci jej tedy probudili a doporučili vhodnější místo k odpočinku.

V Milheimově ulici po dvaadvacáté hodině pak strážníci po oznámení našli muže, který ležel zemi se zraněním hlavy. Strážníkům uvedl, že upadl. Strážníci zase alkotestrem zjistili, že na pádu se podílel také alkohol, který je momentálně přítomen v hodnotě 1,34 promile a přivolali záchrannou službu, aby muže odvezla k vyšetření.

Agresivní žena

Zasahovat musela hlídka i proti agresivně se chovající ženě. Ta před půlnocí na třídě Míru začala napadat kolemjdoucí.

Strážníci na místě zjistili, že se jedná o jim velmi dobře známou bezdomovkyni, která je tímto chováním pověstná. Vzhledem k míře agresivity a neochotě reagovat na jakékoliv domluvy i zákonné výzvy ji hlídka zklidnila přiložením pout.

Dechová zkouška ukázala 1,92 promile alkoholu a proto byla žena předána na záchytnou stanici, kde bude po vystřízlivění dořešena.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •