Strážník šel po službě na nákup a chytil stejného zloděje, kterého už ten den řešil…

Pardubice – V Pardubicích strážník skončí službu, odevzdá výzbroj a výstroj a odchází domů. Cestou se staví v obchodě nakoupit, a koho tam nevidí? Jednačtyřicetilého muže, kterého přesně před třemi hodinami v jiném obchodě řešil za pokus krádeže.

Chlapík vypadal, že čeká krutou zimu, protože měl bundu zapnutou až ke krku a vycpanou tak, že by mohl směle aspirovat na ženu v pokročilém stadiu těhotenství. A protože přesně tímto stylem kradl už v minulém obchodě, přivolal si strážník rovnou na místo kolegy, kterým před pár minutami předal noční směnu a vykročil podezřelého oslovit. Muži bylo ihned jasné, že hovor sice začne slovy: „To jsme se ale dlouho neviděli," ale bohužel pro něho bude pokračovat frází: „Počkáme spolu na místě do příjezdu hlídky." Zkusil proto prosby i slzy.

Aby mu nebylo tolik smutno, strážník s ním vyčkal do doby, než dojela hlídka. Před nimi už z bundy začal vyndávat potraviny za 850 korun a připsal si tím na své přestupkové konto druhou krádež ve třech hodinách. Při té první zcela stejným způsobem za bundu nastrkal potraviny za cca 1200 korun včetně dinosaura rodu Stegosaurus. Ne že by snad na krámě leželo maso staré 150 milionů let, v tomto případě šlo o gumovou dětskou hračku.

Za tento první pokus dostal od strážníků patnáct set korun pokuty, za opakovaný pokus po třech hodinách už to bylo za rovné dva tisíce. A opět odešel s prázdnou.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice