Strážníci zachraňovali vážně zraněnou seniorku…

Pardubice – Zraněnou seniorku zachraňovala hlídka strážníků ve čtvrtek nad ránem. 90letá dáma ve svém bytě před čtvrtou hodinou ráno upadla a způsobila si tržné zranění na hlavě. Seniorka ale je jedním z klientů projektu Signál v tísni a nouzovým tlačítkem si přivolala hlídku městské policie.

Strážníci ihned vyrazili na místo a našli silně zakrvácenou ženu. Okamžitě jí poskytli první pomoc, zastavili krvácení obvazem a přivolali na místo záchrannou službu, která ženu odvezla do nemocnice.

Signál v tísni je služba, kterou Městská policie Pardubice a Statutární město Pardubice poskytuje seniorům, kteří žijí dlouhodobě osamoceni a hrozí u nich zdravotní nebo jiné problémy. S pomocí nouzového tlačítka může klient kdykoliv přivolat hlídku městské policie. Strážníci jsou vybaveni klíči od jednotlivých bytů a v případě aktivace systému jsou oprávněni vstoupit do obydlí a poskytnout nezbytnou asistenci. „Většina výjezdů samozřejmě takto dramatický průběh nemá, zde ale tísňové tlačítko díky jednoduché obsluze a s ohledem na vysoký věk a vážnou povahu zranění pomohlo pomoc přivolat okamžitě,“ říká Blanka Holešovská, která má projekt Signál v tísni u Městské policie Pardubice na starosti. 

Od začátku koronavirové krize Městská policie Pardubice navíc přes padesát klientů telefonicky kontaktuje kvůli kontrole zdravotního stavu i kvůli případné pomoci v této neobvyklé době. Strážníci například vybraným klientům distribuují ovoce, ale i pozdravy od dětí z dětských domovů jako morální podporu. Průběžně si také ověřujeme funkčnost systému a také jsme nápomocni při řešení situací, které vznikly v důsledku epidemie. Tím byl třeba případ našeho 93letého seniora, kterému jsme obratem zařídili dodávky obědů, o které vlivem platných omezení přisel.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •