Strážníci vymítali ze hřbitova opilou a křičící ženu

Pardubice – Z linky 156 přišlo s padajícím soumrakem a listím oznámení na přízrak, který na centrálním hřbitově v Pardubicích vrávorá mezi hroby a křičí. Chybělo už snad jen chrastění řetězy a jiné paranormální jevy.

Strážníci v Pardubicích mají pro strach uděláno a jsou léty praxe a výcviku zvyklí vypořádávat se s lecjakou hrůzou. Doplnili proto zásoby svěcené vody, stříbrných kulek od služebních devítek, nabrali do kapes česneku, z garáže pod plachtou vytáhli služební vozidlo Ecto-156 a vyrazili mezi hroby.

K velkému zklamání celé okultní scény nenašli v okolí krematoria ani jednoho ducha, ale bezpečně poznali jednu známou a věčně opilou 69letou ženu, která měla celé to paranormální pozdvižení na svědomí. Jako médium této ženě posloužily tentokrát dvě lahve Becherovky. Ze všech vymítacích procedur v tomto případě nejlépe fungoval telefon na manžela této ženy. Patrola exorcistů ji proto za jeho pomoci zažehnala strašit domů.

Lokální průtrž mračen kvůli cigaretě rovnali strážníci hodinu

O náročnosti práce strážníků svědčí i takové maličkosti, jako je čas potřebný k dořešení události. Pomyslnou pyramidu, co se časové náročnosti týče, vedou zcela jistě sousedské spory. Množina zlosti, závisti či nenávisti generuje někdy doslova černou díru, která pohlcuje trpělivost i čas. Například středeční stížnost na nečekaný proud vody padající shora, kterou vznesl muž z Rokycanovy ulice na linku 156. 

Ukázalo se, že za problém nemohl lokální mrak, ale soused. Ten zafungoval jako požární čidlo, ale namísto upozornění na cigaretový kouř se proměnil rovnou v hasicí přístroj a partaj o patro níž bez varování polil vodou. Hlídka strážníků se na místě ocitla ve složité situaci a ve vyjednávání, která připomínalo sjednávání příměří mezi oběma polovinami Koreje. Na jedné straně s 28letým příznivcem tabákového dýmu a na straně druhé s 85letým odpůrcem. V tomto případě se hlídka snažila zasypat sousedské příkopy nenávisti celou hodinu. Marně.

Událost ukončili strážníci chatrným mírem na frontové čáře. Rozzuřený senior skončil s napomenutím za vodní schválnost s tím, že v případě dalšího polévání sousedů jej čeká finanční sankce. Zcela vyčerpaní strážníci po vyčerpání všech diplomatických možností poté opustili dům a my dodáváme: Zatímco kouření například v zastávkách hromadné dopravy zakazuje přímo zákon a lze jej tak podle toho řešit, kouřením na balkoně bytu k porušení zákona nedochází. Případné řešení různých názorových různic tak nespadá do působnosti policie, ale do občansko-právního sporu.

Strážníci jsou připraveni k práci i s motorovou pilou

Dvakrát měř a jednou řež. Staré pořekadlo, kterého se drží i strážníci. Skupina krizového řešení, která je u Městské policie Pardubice určena i k práci s motorovou pilou a ve městě tyto schopnosti uplatňuje zejména po vichřicích a jiných živelných kalamitách prošla v minulých dnech pracovním a bezpečnostním školením v práci s tímto dřevorubeckým nástrojem. Sedm pardubických strážníků při něm prošlo jak teoretickým, tak praktickým proškolením pod vedením instruktorky Hany Kaplanové a jsou tedy profesně kvalifikováni k zásahu s motorovou pilou.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Foto titulní: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ