Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…

Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led.

Do Matičního jezera se v neděli propadl čtrnáctiletý bruslař, který se na vlastní kůži přesvědčil, že síla ledu již skutečně nezaručuje bezpečný pohyb. Hlídka strážníků jej našla už na břehu a celého mokrého odvezla domů. Doufáme, že pro dalšího zmoklého otužilce na bruslích už snad nepojedeme.

Na Matičním jezeře ještě v neděli dopoledne parta hazardérů i přes hlasité praskání ledu bruslila. Doporučená bezpečná síla ledu je minimálně 12 centimetrů. V místě, kde k proboření došlo, už byl led silný pouze dva centimetry.

Vracíme psy domů. Můžete tomu sami pomoct

Bílý pes Goro se vracel domů několik dní a bylo z toho devět dílů. Naši strážníci se sice do seriálu nedostali, zato se jim nebývale dařilo vracet tento víkend psí nalezence zpět do rodin.

Jen v sobotu to bylo pět psích tuláků. Dobrá zpráva je, že z Tokia nebyl ani jeden a žádný ani nemusel skončit v útulku. Dílem strážníkům pomohla místní znalost, dvakrát se o psa přímo přihlásil sám majitel a jednou pomohl čip a v posledním případě telefonní číslo na majitele na obojku.

I my jsme rádi, když se daří zatoulané psí společníky vracet jejich majitelům, tak znovu připomínáme naše osvědčené řešení. Mějte na obojku zvířete telefonní číslo – pro strážníky je to nejrychlejší způsob, jak se s vámi spojit a vrátit vašeho Gora domů ještě dřív, než se z toho stane seriál.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice