Strážníci v soudní přestávce doručili do jednací síně obžalovaného

Pardubice – Zažili jste někdy tu situaci, kdy na vás čeká plná místnost lidí a vy tam nejste? Taková situace se nám v úterý v Pardubicích stala. U okresního soudu. A ten, kdo chyběl, byl samotný obžalovaný. Ale i na tyto situace jsou naši strážníci připraveni s rychlým řešením.

Nestává se často, že by městská policie vodila klienty přímo k soudu, ale tady jsme v Pardubicích a to je naše město, které známe. Takže ve chvíli, kdy se soudní senát smutně dívá na prázdné místo, kde by měl výrok o vině a trestu napjatě očekávat obviněný, provedeme jedno z našich pověstných kouzel.
Během přerušeného soudního jednání na žádost kriminalistů, předali strážníci informace o tom, kde se aktuálně obviněný nachází a zajistili i jeho dopravu až před soudní budovu.

Pravda, můžete se na to dívat i z té druhé strany a nebýt z toho tak nadšen v případě, že vás hlídka vytáhne z úkrytu a odvede rovnou před soud. Ale tuto stránku věci si měl dotyčný důkladně rozmyslet už před tou loupeží.

Tři dopravní nehody a každá jiná

Celkem třikrát byli strážníci v Pardubicích v úterý voláni kvůli dopravní nehodě. K té první došlo hned ráno. Tu první nehodu měl na svědomí řidič nákladního vozu, který nedbal dopravního značení a projel podjezdem na třídě 17. listopadu. Kamion se tentokrát nezasekl, ale došlo k poškození trolejového vedení. Stálá služba městské policie na kamerovém systému dohledala podezřelé vozidlo, které si prorazilo cestu podjezdem. Strážníci přitom zjistili nejen registrační značku vozu, kterou předali policistům k dalšímu řešení, ale i to, že kamion vyjel z podjezdu s poněkud opálenou plachtou návěsu. Tou totiž načechral dráty trolejového vedení.

V druhém případě šlo o nehodu, která se přihodila „sama". Postaralo se o ní špatně zabrzděné vozidlo, které samovolně vyjelo z parkoviště a zastavilo se o další vozidlo. Štěstí v neštěstí – při této kolizi nebyla způsobena žádná zjevná škoda, jak se hlídka na místě přesvědčila. Pro všechny případy ale proběhla výměna kontaktních údajů.

A do třetice dopravní nehoda, kterou měli strážníci doslova jako na dlani v přímém přenosu. Před naším služebním vozidlem se před naší služebnou srazil řidič couvajícího osobního vozu s projíždějící dodávkou. Nehoda se obešla bez zranění, už však ne beze škod na vozidlech a šetření si tedy převzala hlídka dopravní policie. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice