Strážníci si pořídili sbírku parfémů. Odchytili s nimi hned dva prodejce

Pardubice – Před prodejci parfémů, kteří vás osloví na ulici a z kufru auta nebo igelitové tašky začnou nabízet lahvičky parfémů nápadně známých značek, ale podezřele nízké ceny varujeme pravidelně. Připomínáme v této souvislosti i nedávný případ, kdy takový prodejce okradl 86letou ženu o holi. Peněženku ji vytrhl z ruky a dal se na útěk.

A pouliční prodejci parfémů se objevili v Pardubicích i teď ve středu. Všimla si jich naše kolegyně, která šla z práce. Muž nabízející světovou kvalitu za domácí ceny se pohyboval na Masarykově náměstí u vstupu do obchodního centra. Kolegyně po službě si sice žádnou voňavku nekoupila, zato přivolala strážníky ve službě. Přistižený 24letý prodejce z brašny přes rameno postupně vyskládal strážníkům celý svůj sortiment: 17 balení parfémů a strážníci mu vzápětí vyřešili starosti s jejich distribucí. Vzali si je totiž všechny. Vonět se s nimi opravdu nehodláme. Jedná se, jako ostatně v těchto případech vždy o zboží podřadné kvality v obalech, které parazitují na známých značek. Jako věc užitá při spáchání přestupku tak poputují ke správnímu řízení, kam strážníci případ předají.

To však nebyly všechny vůně toho dne. Hodinu poté na hlavním nádraží oznámil svědek, že parfémová distribuce pokračuje i tam. Hlídka v nádražní hale zastihla 44letou ženu. I ta se zabývala prodejem parfémů a s předchozím prodejcem byla v kontaktu. U sebe měla podezřelá žena šest balení parfémů, které ji strážníci rovněž odebrali. Stejně jako v předchozím případě pro potřeby správního řízení.

Pouliční prodej zboží mimo schválená místa je v Pardubicích zakázán a uvítáme, když nám takové aktivity budete co nejrychleji oznamovat a případné podezřelé do příjezdu hlídky nespustíte z očí. Pomůžete nám tak tyto nepoctivce chytit při činu a udržet tak město Pardubice bezpečnější.

Za ztracenou kabelkou strážníci ženu odvezli

Pomáháme. Včera například 68leté ženě, která mávala na naši hlídku u nemocnice. Ukázalo se, že právě vystoupila z trolejbusu, ale nechala v něm svou kabelku. Nebyl čas ztrácet čas. Dopravní prostředek zmizel za obzorem jen před malou chvílí. Ženu posadili k sobě do auta a vydali se po stopách trolejbusu. Ten má tu výhodu, že má přesně danou trasu a nikam se nemůže zatoulat. Nebudeme to zbytečně protahovat. Kabelka tam stále byla. I takové malé drobnosti tvoří každodenní práci strážníka nejen v Pardubicích. Jsme tu pro vás i v takových nečekaných situacích.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice