Strážníci se zaměřili na kontrolu předzahrádek…

Pardubice – Restaurace se pomalu vrací k běžnému provozu a stejně tak i činnost předzahrádek. Strážníci proto opět začali dohlížet na stanovená pravidla a na to, jak podniky dodržují provozní dobu.

Při první kontrole v noci z pátku na sobotu narazili strážníci na celkem osm podniků v centru města, kde na předzahrádkách obsluhovali hosty i po zavírací době.

Následující den dopadla kontrola v téže lokalitě už na výbornou. Prohřešky hlídky objevily ale v jiných částech města, jednou na Dukle a dvakrát v Polabinách. Ve všech případech byl personál poučen a porušením vyhlášky se bude zabývat správní orgán.

Rozumíme tomu, že se na mnohých podepsala absence nočního života v uplynulých měsících, na druhou stranu, i v centru města žijí lidé, kteří touží po klidném spánku. Děkujeme za vzájemnou toleranci při dodržování vyhlášky města.

Taneční muziku neocení každý, strážníci ano a vypsali pokutu

Vlahé letní noci zvýšily i počet telefonátů na rušení nočního klidu. Za všechny přijatá oznámení uvádíme tento příklad.

Začínat technoparty ve dvě ráno u zdymadla, kdy se po vodě zvuk celkem slušně nese, není nápad z kategorie těch nejlepších. Teď už to ví dvaadvacetiletá slečna, která z aparatury pouštěla muziku.

Strážníci ji za tuto nepovolenou produkci uložili blokovou pokutu. Samozvaná dýdžejka tak za svůj nedohraný set zřejmě skončila v mínusu.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •