Strážníci se s opilci nenudili. Řešili urážky, těhotenství i nejistou jízdu na kole

Pardubice – Osm opilých. Takové bylo včerejší skóre. Strážníci vyjížděli k podnapilým osobám, které buď tradičně padaly jako hrušky nebo příliš vyváděly.

Jedním takovým neukázněným hostem v restauračním zařízení byl padesátiletý muž, který do příjezdu strážníků stačil pozurážet hosty i personál. Protože ze své bojovné nálady nehodlal ustoupit, přišlo na řadu rozhodnutí, že pro muže i jeho okolí bude lepší, pokud vystřízliví pod lékařským dohledem a o samotě.

V podobné ráži byla i třicetiletá žena, která křičela v nádražní hale. Svým projevem znepříjemňovala čekání na spoj ostatním cestujícím, proto na ni přítomní zavolali strážníky. Silně opilá žena tvrdila, že je těhotná, proto hlídka na místo přivolala i záchranku. V přítomnosti zdravotníků už žena o svém tvrzení tak skálopevně přesvědčena nebyla, jen řekla, že si to myslí. Po provedení prvotního vyšetření zdravotníci neshledali důvod k převozu do nemocnice. Silně intoxikovaná žena, která strážníkům nadýchala přes tři promile, skončila na záchytné stanici.

Výčet úterních pijáků uzavřela žena, kterou strážníci v předchozích dnech již na záchytku vezli. Tentokrát sice nebyla ve stavu totální bezvládnosti, ale ke střízlivosti měla také daleko. Navíc se rozhodla, že se domů dostane na kole. Jízda po silnici ve stylu „šněruju si, ani nevím jak" zaujala projíždějící hlídku. Strážníci dali ženě dýchnout. Výsledek byl dle očekávání pozitivní, lehce přes dvě promile. Žena, která se strážníky takřka bez problému komunikovala, se domů nakonec vydala pěšky a její jízda pod vlivem alkoholu bude mít dohru u správního orgánu. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice