Strážníci pomohli dámě v nesnázích…

Pardubice – Pomoc v nesnázích? Žádný problém pro naše strážníky. I tyto situace dovede městská policie řešit. Třeba v pátek navečer, kdy naši strážníci poskytli pomoc dámě v nesnázích.

Ta se ocitla na cyklostezce u semtínské chemičky ve svízelné situaci poté, co se v její elektrické invalidní čtyřkolce vyčerpala baterie. Manžel sám se zdravotním postižením jí pomoci nemohl. V padající tmě a stahujících se dešťových mracích se žena odkázaná na vozítko obrátila na linku 156. Na pomoc jí nejprve vyrazila výjezdová hlídka. Dopravit ženu domů by nebyl problém, ale bylo třeba vyřešit i dopravu vybité čtyřkolky. Tu obstarala druhá hlídka, která na místo dojela s dopravním automobilem, do kterého se vozítko dalo naložit.

Strážníci pomohli dámě v nesnázích
« 1 z 2 »

„Vše bylo skvělé. Byli strašně hodní, ochotní, úplně bezvadní. Čekali tam na místě se mnou, než za námi přijeli kolegové s tím velkým autem. Jsou to všichni skvělí lidé. Moc bych jim všem za pomoc chtěla touto cestou poděkovat,“ nešetřila chválou paní Jitka Ludvíková, kterou strážníci dopravili až domů.

Nebyla jediná, které o víkendu strážníci pomohli. V neděli hlídka pomáhala v domově pro seniory. Tam starší žena upadla a její syn nebyl bez pomoci schopen ji sám zvednout. I tady pomohli naši strážníci. A protože nebylo třeba další asistence ani lékařského ošetření, místo opustili.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •