Strážníci pomáhali řidičům, i odstraňovat nebezpečí…

Pardubice – Udržovat město bezpečné je přímo práce našich strážníků. A nezahrnuje to jen stíhání zločinců a rychlých kol na asfaltu. Zahrnuje to i věci typu: Aby vám něco nespadlo na hlavu, nebo: Když už něco spadlo, ať se o to nikdo nepřerazí. Dva názorné příklady.

Na sídlišti Dubina na autobusové zastávce vítr lomcoval už s tak uvolněným zbytkem plastové stříšky, že bylo jen otázkou času, než uletí. Strážníci proto kus plastu odstranili a rovnou uložili do tříděného odpadu. V ulici Jozefa Gabčíka zase do vozovky zasahovala část spadlého stromu. Co šlo odstranit, strážníci odklidili a zbytek pro jistotu označili páskou.

A pomáháme i řidičům, kteří se ocitnou v nesnázích. Pěší hlídku strážníků u nemocnice požádala o pomoc řidička osobního vozu s proraženou pneumatikou. Strážník tedy vzal nářadí i rezervní kolo a pustil se do díla. Snaha strážníka byla zakrátko korunována i úspěchem a paní mohla pokračovat v cestě.

S proraženými pneumatikami nalezla hlídka další vůz také v ulici Arnošta z Pardubic. Tady už by pomoc s výměnou jednoho kola nepomohla. Proražené byly hned dvě pneumatiky jako výsledek nezdařeného průjezdu zatáčkou na čerstvém sněhu. Strážník proto řidiči pomohl se zajištěním odtahové služby. 

Jeden prsten zloději neviditelnost neposkytl

Kvůli jednomu prstenu se může stát ledasco. Hobiti Sam, Pipin, Frodo a Smíšek by o tom, co následuje po krádeži prstenu, mohli napsat i třídílný román. Kvůli krádeži prstenu ve čtvrtek večer na třídě Míru zasahovali i strážníci.

Ostraha obchodního domu si všimla 36letého muže, který se mezi regály obohatil o prsten, který ale bohužel pro něj neměl ty správné kouzelné vlastnosti a svému nositeli neposkytl neviditelnost. Proto pachatele hlídka vyvedla z omylu a podniku, kam se mezitím zkusil ukrýt. Restaurace zkrátka není Dno pytle, aby se tam prsten ukrýval nějakých 17 let.

Hodnota uloupené bižuterie sice nedosahovala ani sta korun, zato rejstřík pachatele už měl pomalu tolik záznamů, co Bilbo příbuzenstva. A to znamenalo podezření na trestný čin. Převzít si zloděje tedy přijela Policie České republiky.

Ještě než si ale pachatele hlídka odvezla, došlo na Glumovo oblíbené prohledání kapšišek. A protože ty obsahovaly použitou stříkačku, tak ji strážníci muži odebrali, aby jehlu vhodili do Hory osudu nebo do spalovny odpadu. Podle toho, co bude tady z našeho Kraje blíž…

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice