Strážníci pomáhali řidičce. Zradilo ji auto…

Pardubice – Složitá dopravní situace v odpolední špičce. Auto si v křižovatce u okresního soudu v Pardubicích postavilo hlavu a nejelo.

Řidičce vyjeli na pomoc strážníci a zjistili, že je zaseknuté kolo a vůz proto z křižovatky nejde ani odtlačit. Než přijela odtahová služba, hlídka kolem nepojízdného vozidla usměrňovala dopravu. 

Uzemnění způsobená alkoholem

Dvakrát pomáhali strážníci také lidem, kteří skončili na zemi. V obou případech to bylo uzemnění způsobené alkoholem. V prvním případě šlo o 70letého seniora, který se sbíral ze země spolu s jízdním kolem. Strážníci jej už našli se zraněním na hlavě a přivolali záchrannou službu a mezitím u muže provedli vlastní vyšetření s výsledkem 0,74 promile. Zatímco muži pomáhali zdravotníci, strážníci zachránili před dalším otloukáním i mužovo jízdní kolo, které uzamkli do stojanu.

V druhém případě vyjela hlídka prověřit žádost záchranné služby na ležícího muže na Palackého třídě. Předpoklad, že jde o opilce, se opět potvrdil. Šlo o strážníkům známého bezdomovce, který nadýchal 2,78 promile. Vzhledem k silné opilosti si jej přijela převzít záchranná služba. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice