Strážníci opět v roli zachránců…

Pardubice – Hned několikrát pomáhali strážníci lidem, kteří se vlivem zdravotního stavu ocitli v nesnázích.

Výjezdová hlídka na Palackého třídě zastavila u muže, který náhle upadl na zem. Strážníci rychle zkontrolovali jeho životní funkce. Muž si stěžoval na náhlé zhoršení zdravotního stavu. Než na místo dorazila záchranná služba, strážníci na místě muži podložili hlavu, uložili jej do stabilizované polohy a kontrolovali jeho životní funkce.

Nebyl to jediný případ za tento den. Pomoc strážníci poskytli i zdravotní sestře, která zajišťuje domácí péči. Sestra našla pacientku na zemi a nebylo v jejích silách dostat ji zpět na lůžku.

Hlídka pomáhala rovněž pečovatelské službě poté, co jedna ze seniorek neotvírala dveře a nereagovala ani na telefon. Strážníci naštěstí zjistili, že žena pouze tvrdě usnula a je zdravotně v pořádku.

Vystupovat, konečná

Konec jízdy. V rukou strážníků skončil v pondělí večer šestnáctiletý mladík, který v Pardubicích cestoval autobusem z Masarykova náměstí.

Konečnou stanici mu už zařídila hlídka strážníků, která si pro něj došla až do vozu. Dotyčný mladý muž totiž byl na útěku z výchovného ústavu a cestou přešel přes cestu našemu kolegovi, který si jeho tvář mezi hledanými osobami velmi dobře pamatoval. Mladík tedy změnil linku a dojel v našem doprovodu až na policejní stanici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •