Strážníci o víkendu dvakrát zachraňovali lidský život…

Pardubice – O uplynulém víkendu strážníci Městské policie Pardubice řešili 320 událostí. Přes drobné krádeže, po stížnosti na rušení nočního klidu a odchyty zatoulaných zvířat. Policii České republiky předali dvě osoby v celostátním pátrání.

Zasahovali také u partnerské hádky, při které došlo k částečnému zničení vybavení bytu a zranění jednoho z účastníků, kterému hlídka přivolala záchrannou službu. Asistovali i zdravotníkům při zklidňování agresivních pacientů a také prověřovali stav několika osob ležících pod vlivem alkoholu venku na zemi. 

Dvakrát strážníci zachraňovali život

Strážníci v Pardubicích na Cihelně zachraňovali z ledové vody zcela promrzlého a také zcela opilého bezdomovce. Ten vlezl do cizí zahrady, kde ale spadl do jezírka, ze kterého už se sám nedovedl dostat. Měl štěstí, že jeho sténání náhodou zaslechli majitelé pozemku. Ti sami ve vyšším věku už neměli sílu muže z vody dostat a proto volali linku 156. Naši strážníci 35letého a chladem značně vyčerpaného muže vytáhli na břeh, poskytli prvotní ošetření a hlídali jeho zdravotní stav, dokud si pacienta nepřevzala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

Záchrana tonoucího muže

Strážníci v Pardubicích na Cihelně dnes zachraňovali z ledové vody zcela promrzlého a také zcela opilého bezdomovce. Ten vlezl do cizí zahrady, kde ale spadl do jezírka, ze kterého už se sám nedovedl dostat. Měl štěstí, že jeho sténání náhodou zaslechli majitelé pozemku. Ti sami ve vyšším věku už neměli sílu muže z vody dostat a proto volali linku 156. Naši strážníci 35letého a chladem značně vyčerpaného muže vytáhli na břeh, poskytli prvotní ošetření a hlídali jeho zdravotní stav, dokud si pacienta nepřevzala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Sobota 4. ledna 2020

I v druhém případě strážníci předávali pacientku záchranné službě. Šlo o 77letou ženu, kterou už sousedé několik dní neviděli a měli obavy o její zdraví. To hlídka bohužel potvrdila. Strážníkům se podařilo přes okno domu na ženu doklepat. Ta uvedla, že už před časem upadla a je jí velmi zle. Podařilo se jí dostat až ke vchodovým dveřím. Ty však ještě bránila agresivní fena německého ovčáka, která byla se ženou v domě zavřená několik dní. Psa musel nejprve odchytit psovod. Až poté mohli strážníci k ženě vstoupit a přivolat záchrannou službu. Strážníci poté dům zabezpečili, uvědomili rodinné příslušníky a fenu umístili do útulku.

Podezření na otrávené návnady

Nedaleko Univerzita Pardubice nám v neděli před polednem svědci oznámili podivné počínání staršího muže, který do trávy vysypal pečivo a párky. Hlídka na místě oznámení potvrdila. Našemu psovodovi se seniora po chvílí podařilo vypátrat. Podezření na otrávené návnady ale bylo vyloučeno. Pán chtěl pouze v mrazu přilepšit zvířátkům. Vše se vysvětlilo a vám děkujeme za všímavost. Zároveň chceme poprosit váš všechny, co chcete zvířátkům v zimě přilepšit. Poraďte se s někým zkušeným nebo s internetem, jaké potraviny a jakou formou zvířatům zajistit.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •