Strážníci na lovu koloběžek. Z Labe

Pardubice – Strážníci v noci rybařili. Akorát tedy místo šupináčů tahali z vody elektrokoloběžky. Ptáte-li se, zda to bylo na mušku, třpytku nebo na těstíčko, tak odpovídáme, že to bylo na zavolání člověka, který pod mostem Pavla Wonky zahlédl jednu koloběžku ve vodě.

Strážníci přijeli na místo. Místo broďáků vyhrnuli nohavice a aniž by na břehu strávili několik hodin v tichém rozjímání a čekání na pohyb splávku, začali rovnou tahat. Z Labe vytáhli dvě, a pod mostem našli třetí. Ukázalo se, že neznámý vandal je předtím už vyvrnul a zbavil baterií a takto "ekologicky" pak zbytky likvidoval. Torza koloběžek si zpět převezme provozovatel.

Pátrání po psíkovi úspěšně ukončili strážníci

Krom úspěšného výlovu koloběžek z vod Labe mají strážníci v Pardubicích za sebou i úspěšný odchyt a nelezení ztraceného psíka. Na strážníky se obrátila majitelka staršího bišonka, který se jí s padající tmou ztratil v ulici Ve Stezkách.

Po dvou hodinách marného hledání ze strany rodiny se strážníkům ozvala z Dašické ulice žena, která oznámila pobíhajícího pejska. A protože operační středisko už vědělo, tak na místo vyjela i hlídka. Plachý pes se oznamovatelce ztratil z dohledu, ale strážníkům se podařilo po chvíli hledání tuláka nejen objevit, ale i odchytit a po chvíli také předat šťastné majitelce.

Čertovský kožich, metla jménem alkohol, ale pekelník to nebyl

Potkat čerta večer pátého prosince není nic divného. Zpravidla jej doprovází anděl a svatý Mikuláš a všichni vědí, že v tento čas probíhá roční zúčtování s malými hříšníky. Výstroj vyslance pekel sestává se většinou z rohů, kopyta, ocasu (na ten se ptá kníže pekel Lucifer a běda jak vám ho spálí vojáci), případně metly a zpravidla čertovského kožichu.

Strážníky proto zaujal muž oblečený přibližně dle této módy, který před nimi kulhal, až začal metat kozelce. U čerta by toto mohlo být považováno za součást role. Jenže datum nehrálo a okolní teploty také ne. Navíc čertovskou hlavu by při úderu o zem ochránily rohy, kdežto zde šlo o člověka. Červený obličej tak nebyl dílem líčidla, ale krvácející rány na hlavě. Tu strážníci ihned ošetřili. Kulhání pak nezpůsobilo pekelné kopyto, ale metla jménem alkohol, která s mužem zametala ve výši přes 2,2 promile. Vzhledem ke stavu podroušenosti a zdravotním dopadům se tento čert neodebral do pekla, ale v doprovodu posádky záchranné služby do nemocnice. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice