Strážníci i policisté opět kontrolovali elektrokoloběžky a cyklisty…

Pardubice – Kontroly dodržování pravidel jízdy na elektrokoloběžkách pokračují a v rámci této akce je pozornost zaměřena i na cyklisty.

V pondělí odpoledne proběhla další akce v centru města. Celkem osm hlídek strážníků i policistů zkontrolovaly 20 cyklistů či jezdců na elektrokoloběžkách.

Devětkrát padla pokuta, nejčastěji za jízdu na chodníku a také za jízdu ve dvou na elektrokoloběžce. Velkým nešvarem tak zůstává zapomínání cyklistických přileb u osob mladších osmnácti let. Nepoužívají je při jízdě na kole a ani na elektrokoloběžce i přesto, že zákon tuto povinnost ukládá. Tyto případy jsme prozatím řešili domluvou, ale s důrazným varováním, že se jedná o přestupek, který může mladistvého vyjít až na tisíc korun.

Průběžné kontroly v rámci výkonu služby probíhají i nadále a naše pozornost se přesune i do okrajových částí města. Připomínáme, že i cyklista je účastníkem silničního provozu a je nutné, aby dodržoval pravidla.

Tímto zároveň žádáme rodiče, aby si doma s dětmi pohovořili o pravidlech jízdy na kole a o významu používání cyklistických přileb, které nejsou jen povinným bezpečnostním prvkem, ale často dokáží zabránit i vážným zraněním.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice