Štěstí. Hynek Čermák s Lucií Vondráčkovou ukázali, že protiklady se mohou přitahovat

Pardubice – Štěstí. Se svižnou komedií Érica Assouse o vztazích, která nepostrádá ani vážnější tóny, zavítalo do vyprodaného Východočeského divadla pražské Divadlo Palace.

Dva protiklady, které se přitahují

Náhodné setkání svede dohromady dva lidi, kteří se nesmírně přitahují. Jejich světonázory jsou však zcela neslučitelné. 

Luisa je svobodná spisovatelka, Alexander majitel restaurace, který se právě rozvádí se svou ženou. Luisa nemá žádné děti, Alexander tři dcery.

Luisa je intelektuálka s mnoha zájmy. Alexander se, kromě žen a své restaurace, nezajímá o nic. Spojuje je snad jen strach ze stárnutí a samoty. A také rozhodnutí, že zkusí štěstí spolu.

Nechce být drahou milenkou 

„Všechno, co dělám, se uskutečňuje po objektivním posouzení situace," tvrdí Luisa a přesvědčuje Alexandra, že nebude drahou milenkou. „Tenhle byt je můj a jíst budu zbytky z tvé luxusní restaurace," slibuje úspěšná spisovatelka, podle níž se muži žení hlavně kvůli sexu a ženy proto, že prostě nedovedou říct ne.

V hlavních rolích působivé inscenace, která pojednává o tom, co se může vyvinout z jednoho nezávazného vztahu na jednu noc, excelují Hynek Čermák a Lucie Vondráčková. Oba na sebe jevišti výborně slyší a jsou ve svých rolích uvěřitelní. A to jak v drsnějších, tak i v křehkých polohách postav, které ztvárňují.  

Dlouhotrvající ovace jako odměna pro herce

Pardubické publikum s představením, o jehož režii se postaral Ondřej Zajíc, moc hezky šlo. Odměnou pak oběma hercům byly dlouhotrvající ovace a obecenstvu pocity z příjemně stráveného večera.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: divadlopalace.cz