Štěkající reproduktor, zkažená dovolená a odpolední poutání

Pardubice – Některé služby strážníků jsou hodně pestré. Kromě opilých osob, které ve vedru padají víc než jindy, řeší i kuriózní oznámení. Tak například dost svérázné zabezpečení bytu. Jeho majitel si totiž nainstaloval reproduktor se psím štěkotem spouštěný pohybovým čidlem. Jenže došlo k poruše a reprák štěkal 24 hodin v kuse. Není divu, že sousedům došla trpělivost a zavolali strážníky. Po krátkém pátrání, při kterém zvenku nahlédli na balkón, zjistili příčinu neustávajícího štěkotu. Pak už jen stačilo reproduktor odpojit a o celé věci vyrozumět majitele bytu, který byl toho času na dovolené. 

V ten samý den pak byli strážníci přivolaní k agresivnímu muži s kufrem, který nadává kolemjdoucím a lehá si do vozovky. Strážníci na uvedeném místě u pardubického letiště skutečně muže odpovídajícího popisu našli. Seděl ukázněně na lavičce a čekal na odvoz. Mírné rozladění bylo na něm patrné. A důvod k tomu měl. Jak se hlídka dozvěděla, muž měl odletět na dovolenou, ale z letadla ho z nějakého důvodu, který si nechal pro sebe, vyloučili, takže mu nezbývalo, než se vrátit domů a zase si vybalit.

Do výčtu případů, kde byla nutná přítomnost hlídky strážníků, patří i zásah u drobné krádeže. Aktéři byli dva. Jeden kradl, a když mu na to ostraha přišla, jeho kamarád čekající opodál se začal do celé události velmi nevybíravým způsobem vměšovat. Nadávky a výhrůžky ze sebe sypal i v přítomnosti strážníků. Jeho agresivní a chvílemi i zmatené chování se začalo stupňovat. Bylo zjevné, že je buď opilý, nebo pod vlivem drog, proto bylo zapotřebí mladého muže zkrotit. S pouty na rukou pochopil, že bude lepší spolupracovat a podstoupil orientační dechovou zkoušku i test na jiné návykové látky. Dechová zkouška byla negativní, ale na drogovém testu začaly naskakovat proužky. V těle devatenáctiletého mladíka kolovaly opiáty i amfetaminy. Jeho další cesta tak mířila na záchytnou stanici, kde zůstal do odeznění intoxikace. Jeho o rok mladší parťák taky nevyvázl bez následků. Za krádež dostal nejvyšší možnou pokutu.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice