Štědrovečerní procházka městem byla opět plná dárků. V pardubickém divadle se zpívalo i pomáhalo…

Pardubice – Ani deštivé počasí neodradilo mnoho obyvatel a návštěvníků Pardubic od tradiční Štědrovečerní procházky městem, které se letos uskutečnila již po jednadvacáté.

Otevřený zámek i „Rybovka“

Kromě slavnostně otevřené Zelené brány a pardubického zámku, kde se odehrála 19. Štědrovečerní muzejní noc, ožilo opět Pernštýnské náměstí. Úderem jedenácté hodiny večer se tu znovu rozezněly tóny slavné Rybovy České mše vánoční a otevřené stánky a restaurace nabízely svařák, punč, medovinu nebo třeba čaj či horkou čokoládu.

Spousta dárků v divadle

Spoustu dárků si na štědrovečerní půlnoc nachystalo též Východočeské divadlo. Oblíbené neformální setkání herců s diváky, při němž došlo i na společný zpěv vánočních písní a koled za doprovodu rozšířeného divadelního orchestru Kosteam, mělo jako obvykle též charitativní podtext.

Pomoc pro 14letého Nicolase

Tentokrát se s pomocí Lions Clubu a Nadace Lenky a Romana Šmidberských a diváků v hledišti Východočeského divadla vybíralo na speciální léčbu pro Nicolase Novotného. Ten byl do svých 10 let úplně zdravým klukem, ale poté, co před 4 lety utrpěl míšní infarkt, je nyní odkázán na invalidní vozík a pomoc svých blízkých.  

Do kostelů či kaváren

Řada lidí zamířila o Štědrém večeru také na bohoslužby nebo se zastavila k příjemnému posezení v některé z restaurací, kaváren či vináren.

  •  
  •