Stavební práce ve zdravotnických zařízeních neutichly…

Vysoké Mýto – Zdravotnická zařízení mají stále napilno. Netýká se to ovšem jenom vlastní zdravotní péče.  Ve  Vysokém Mýtě pokračují jak práce na výstavbě stanice pro zdravotnickou záchrannou službu, ale také v samotné nemocnici, kde bude v letošním roce dokončen projekt na zajištění požární bezpečnosti. Kontrolního dne se v minulý týden zúčastnil i radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Z koronavirových omezení nutně vyplyne plošné zpomalení rozvoje a odkládání mnoha záměrů ve všech odvětvích nejen ČR. O důvod více rozpracované investice urychleně dotáhnout.  V našich zdravotnických zařízeních všude po kraji se proto čas určitě nezastavil. Například stavby ve Vysokém Mýtě jsou toho důkazem. Jedná se o výstavbu budovy záchranné služby a zajištění evakuačních cest a zvýšené bezpečnosti  nemocnice,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

V budově stavby Vysokomýtské nemocnice na ulici Žižkova je předmětem investiční akce řešení stavebních úprav původních prostor a přístavba nového evakuačního schodiště. Tyto práce úpravy představují ucelenou etapu pro realizaci koncepce evakuačního plánu. V současné době však musejí stavební dělníci řešit, jak propojit budovy v přísném hygienickém režimu a nepřijít do styku s personálem a pacienty.  

„Stavba bude pokračovat po etapách. V dané části, kde se bude pracovat, nebudou pacienti. Jedná se zhruba o 40 pacientů. První část bude vystěhována do konce května a pacienti se vrátí do konce prázdnin zpátky. Největší výhodou tohoto opatření je to, že se dělníci nepotkají se zaměstnanci a pacienty,“ informoval ředitel nemocnice Josef Pejchl. 

„Stavba za 13,7 milionů korun bude dokončena v červnu. Nová základna záchranářů za 30,6 milionů bude hotová do konce letošního roku,“ dodal radní Ladislav Valtr. 

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •