Šťastný nálezce. Nachází cizí telefony i občanské průkazy…

Pardubice – V sobotu strážníci dostali do rukou dalšího podivína. Původně jej na tísňovou linku oznámila volající žena jako exhibicionistu, který se před ní v křoví obnažoval.

Strážníci na místě nalezli 46letého muže a dali si tu práci a věnovali se mu opravdu důkladně a z dobrého důvodu. Obnažený sice nebyl, ale tváří měl hned několik. U sebe měl kromě vlastního i další čtyři cizí občanské průkazy.

Na tomto místě zcela bez souvislosti připomínáme, že výdej volně prodejných léků, ze kterých se dá uvařit například pervitin, je v množství na jednu osobu omezen. Ale když máte několik kamarádů, nebo alespoň jejich průkazy, může se vám podařit nakoupit i něco navíc.

Úplnou náhodou u muže hlídka dále našla i několik injekčních stříkaček, několik krabiček s prsteny, řetízky a dalšími „šmuky“ různé hodnoty i kvality a mobilní telefon. Překvapením proto nebyl ani pozitivní test na požití omamné látky a také zjištění jeho dřívější kriminální aktivity na úseku majetku a omamných a psychotropních látek. Čtyři cizí občanské průkazy prý náhodou našel u popelnice a s jedním se hned vydal do lékárny.

Krom toho u něj také strážníci našli klíčky od dobíjecího boxu, kam se ukládají mobilní telefony. V ní byl uložen iPhone a powerbanka. Mobilní telefon byl registrován na ženské jméno. Ukázalo se, že muž je zřejmě mimořádně šťastný nálezce, protože jako cizí průkazy i tento cizí telefon za více jak deset tisíc korun prý také náhodou našel a to na zemi v parku.

Muže strážníci ve finále předali policistům k dalšímu vysvětlování a ušetří mu i starosti s „nalezenými“ občanskými průkazy, které skončí na magistrátu.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •