Staré Čívice, Seč a nyní Chrudim. Krajští záchranáři se stěhují do moderních prostor…

Chrudim – Není to tak dávno, co byla ve Starých Čívicích u Pardubic otevřena nová výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a už se otevírá další moderní stanoviště zdravotnických záchranářů. Tentokrát v Chrudimi, kde se posádka přesunula z nevyhovujících prostor v nemocnici. Investice za 34 milionů korun byla spolufinancována z evropských fondů.

„Postupně pokračujeme ve zlepšování zázemí našich výjezdových posádek, a to jak z vlastních zdrojů, tak stejně jako v tomto případě za přispění evropských fondů. Po stanici ve Starých Čívicích jsme na počátku roku otevřeli stanoviště na Seči a nyní se postupně dostáváme k dalším budovám. Chrudimská stanice je co do velikosti větší, jelikož se jedná o posádku v okresním městě, kde je samozřejmě větší množství výjezdových skupin a garážových stání. Celkově investice vyšla na 34 milionů korun včetně daně,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

Pardubický kraj obdržel na tento projekt prostředky z evropských fondů.

„Z Evropské unie jsme získali dotaci 26,87 milionu korun, dotace z národních zdrojů byla 1,58 milionů a na kraj zbylo spolufinancování ve výši 3,16 milionů korun. Tento projekt je jednoznačným příkladem toho, když evropské prostředky pomáhají a jsem ráda, že nyní v moderních podmínkách mohou pomáhat také naši záchranáři. Budova je nejen moderní svým vzhledem, ale především tvoří funkční celek pro kvalitní práci všech posádek,“ uvedla krajská radní pro evropské fondy, regionální rozvoj a inovace Hana Štěpánová.

Staré Čívice, Seč a nyní Chrudim. Krajští záchranáři se stěhují do moderních prostor
« 1 z 5 »

Otevření stanice však nebylo tím jediným důvodem k radosti krajských záchranářů. „Kromě nového stanoviště bylo zde však také předáno osm nových a plně vybavených sanitních vozů, které budou sloužit v celém území našeho kraje. To je myslím jasnou zprávou, že služby našich zdravotnických záchranářů opravdu systematiky a významně posilujeme. Osobně přikládám zdravotnické záchranné službě do budoucna velmi vysoký význam. Společným jmenovatelem našich kroků v případě této přednemocniční péče je pak garance vysoké kvality a bezpečnosti zásahu, tedy včetně dostupnosti a dojezdových časů,” uvedl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar k tomu dodává: “Dvoupodlažní základna v ulici Dr. Milady Horákové má celkem pět garážových stání, zázemí pro řidiče, záchranáře a lékaře včetně pokojů, společenské místnosti, sanitárních prostor včetně skladů pro zdravotnický materiál a technické prostředky. Budova je strategicky umístěna na vnitřním obchvatu Chrudimi, ze kterého se nyní velmi rychle dostaneme například na výpadovku na Slatiňany. Tam se historicky stalo velké množství vážných dopravních nehod. Dobrá dostupnost je také do centra města a pro lékaře také směrem na Seč. Věříme, že bude budova velmi dobře sloužit občanům a návštěvníkům nejen Chrudimi.” 

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Staré Čívice, Seč a nyní Chrudim. Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje otevírá další zcela novou základnu…

Není to tak dávno, co byla ve Starých Čívicích u Pardubic otevřena nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Dnes, se otevírá další moderní stanoviště. Tentokrát je základna umístěna na vnitřním obchvatu v ulici dr. Milady Horákové v Chrudimi. Tam, se posádky přesunuly z nevyhovujících prostor z areálu Chrudimské nemocnice, hned za hlavní bránou. Investice za celkem 34 milionů korun byla spolufinancována z evropských fondů.

Součástí slavnostního otevření bylo také převzetí osmi nových sanitních vozidel VW T6 4×4 2.0 155kw ve standardním, moderním provedení a novými přístroji.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje otevírá další zcela novou základnu v Chrudimi...
« 1 z 12 »

“Dvoupodlažní základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v ulici Dr. Milady Horákové má celkem pět garážových stání, zázemí pro řidiče, záchranáře a lékaře včetně pokojů, společenské místnosti, sanitárních prostor včetně skladů pro zdravotnický materiál a technické prostředky. Budova je strategicky umístěna na vnitřním obchvatu Chrudimi, ze kterého se nyní velmi rychle dostaneme například na výpadovku na Slatiňany. Tam se historicky stalo velké množství vážných dopravních nehod. Dobrá dostupnost je také do centra města a pro lékaře také směrem na Seč. Osm sanitních vozů v celkové hodnotě  celkem 27 820 320 Kč byly z drtivé většiny zakoupeny z rozpočtu ZZS PAK. Zbytek finančních prostředků byl hrazen z fondu zábrany škod. Věříme, že budova i vozy budou velmi dobře sloužit občanům i návštěvníkům nejen města Chrudimě ale i okolí”. Popsal ředitel ZZS PAK MUDr. Igor Paar.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

  •  
  •