Star Wars a hokej. Drobné krádeže nezletilých pachatelů

Pardubice – Dvakrát v neděli museli strážníci řešit nejen případě drobné krádeže, ale i drobných pachatelů.

V prvním případě 17letý mladík vzal s sebou bez zaplacení časopis o lego dobrodružstvích z předaleké galaxie. Jenže místo slibového maléru na Nevarru z toho byl akorát malér v Pardubicích. Časopis za 109 korun nakonec sám zaplatil. Podezřelého mladíka předali strážníci matce a případ sociálnímu odboru.

Podobný nápad s podobným výsledkem měl o chvíli později další 17letý mladý muž. Ten je patrně sběratelem hokejových karet, kterých se bez zaplacení rozhodl odnést čtrnáct za celkem 686 korun. Bohužel je přitom vyloupal z obalů. I přitom byl zadržen ostrahou obchodu a předán strážníkům. Ti jej předali zákonnému zástupci a i tady budou o dalším potrestání rozhodovat příslušné orgány.

Před hlídkou vylezla hledaná dívka na strom

Občas se hlídka strážníků otočí za dívkou. Ale zájem byl čistě profesionální. Dívka je ve svých 15letech totiž osobou téměř permanentně na útěku a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se před hlídkou rozeběhla do Tyršových sadů napodobit veverku útěkem na strom.

Proběhla krátká scéna známá ze snímku Tři oříšky pro Popelku dialogem: „Povídám ti, pojď ty dolů! Povídám, pojď ty nahoru." Zde ovšem pohádková podobnost končí. Namísto další scény na bále následoval převoz hledané na policejní služebnu k dalšímu zaopatření. 

Oslavu jara vzal až příliš doslova. Nahý se producíroval po náměstí

Velikonoční pondělí, oslava jara, čas vytáhnout pomlázku. Bohužel v pondělí odpoledne 29letý muž vytáhl na náměstí Čs. legií v Pardubicích něco úplně jiného a celý nahý začal místo koled křičet vulgární nadávky na všechny okolo. Vykoledoval si tak okamžitě příjezd hlídek strážníků. Ti zjistili, že místo kraslic a pentlí muž někde nakoledoval alkohol a pervitin. Vzhledem k těmto výsledkům skončil na záchytné stanici, kde jej čeká nejprve vystřízlivění a poté i vyřešení jeho počínání.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba, Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice