Stále oblíbenější Alicante…

Alicante/Pardubice – Čím vším Vás okouzlí španělské přímořské město? Přístavní město Alicante se nachází na pobřeží přesně uprostřed mezi městy Barcelona a Málaga. Nachází se v nejjižnějším cípu region Valencie.

Město bylo založeno Římany, ti ho pojmenovali Městem světla. Později Alicante ovládli Arabové, aby ho následně zpět dobyli opět Římané.
I proto můžete v Alicante obdivovat krásnou architekturu. V současné době ve městě žije přes 330.000 obyvatel, pokud vezmeme v potaz celou metropolitní oblast i s městem Elche a dalšími sídli, je počet obyvatel 757.000. Pětinu obyvatel tvoří cizinci a přistěhovalci. Městu Alicante přináší největší ekonomický přínos turistický ruch, a je jedním z nejrychleji rostoucích měst v zemi.

Kouzelné AlicanteMezi oblíbené památky a zajímavosti ve městě jistě patří hrad Santa Bárbara, jenž byl založen již 200 let před Kristem. Další stavbou je katedrála San Nicolas ze 17. století. Pokud budeme chtít proniknout ještě více do historie, mezi 14. – 16. stoletím byla zbudována bazilika Santa María, která se nachází na náměstí Plaza Santa María. Určitě nevynechejte dvouvěžatou alicantskou radnici na starém městě, na náměstí Ayuntamiento de Alicante. Dominantou čtvrti Centro je výšková budova Gran Sol ze 70. let. Ovšem i zde na nás dýchne trocha historie. Například kostel Nuestra Seňora de Gracie, divadlo Teatro Principal, či pevnost San Fernando.

Infrastruktura města je vynikající. Zatímco po městě Vám poslouží tramvajová doprava, z centrálního nádraží Alacant Terminal se rychlovlaky dostanete směrem do Barcelony a Madridu, ostatní spoje mají spíše regionální dosah. Z Alicante pravidelně vyplouvají trajekty na Baleárské ostrovy a do Alžírska.
Letiště Alicante-Elche
se nachází pouhých 9 km od centra. Zde můžete využít autobusové dopravy, taxislužby, či si vypůjčit vůz v řadě autopůjčoven. Pokud jste ubytováni v hotelu, pravděpodobně bude mít Váš hotel zřízenou službu kyvadlové dopravy na letiště.

Alicante se stává stále oblíbenější destinací pro golfovou turistiku. Krásná příroda, příjemné ideální počasí, a specializované hotely golfisty přímo vybízejí k návštěvě tohoto letoviska. V současné době se v Alicante nachází přes 380 hotelů, jenž se nachází maximálně 3 km od golfového hřiště, či ho přímo provozují. Najdou se zde i spousty hřišť, které navrhli slavní architekti, kteří jim tak vdechli unikátní vzhled a zážitek ze hry.

Dalším lákadlem malebné Valencie je cykloturistika. Tento region nabízí opravdu mnoho možností, jak zažít nezapomenutelné sportovní prožitky. A to, ať jste rekreační jezdec, užívající si krásné přírody a rovinky. Alicante ale dokáže uspokojit i náročné jezdce, kteří ke své „cyklovášni“ potřebují kopce a náročné zdolávání krajiny. Cyklovýlety můžete absolvovat po prostudování tras buď sami, či s průvodcem a organizovanou skupinou. Výlety s agenturou a průvodcem lze prožít i kombinované, například s návštěvou vybraných památek, objevováním krásných pláží, kajakingu, šnorchlováním, či okusením místní gastronomie.

Na své si také přijdou návštěvníci Alicante, kteří milují šnorchlování, vodní sporty, jízdu na koni, tenis, horskou turistiku, lezení po skalách, či plavby na lodi.

Zaujaly Vás tyto řádky? Nadchlo Vás slunné španělské město Alicante? Máte chuť vzít své golfové hole, či naložit kolo a jet probádat Vámi dosud nenavštívený region? Tak neváhejte, z Pardubického letiště Vás letadlo společnosti Ryanair dopraví do cíle za méně, jak tři hodiny ! Letenky lze navíc pořídit za velminízkou a lákavou cenu, stačí si jen pohlídat ten správný termín !

Pro naplánování Vaší cesty použijte odkaz www.ryanair.com

Zdroj a foto: East Bohemian Airport a.s.

  •  
  •