Sportovní park Pardubice zalilo slunce. Sportoviště ožívají

Pardubice – Po několika dnech špatného počasí se Sportovní park Pardubice dočkal prvního slunečného dne. Na návštěvu parku se proto v doprovodu manažera Pavla Stary vydal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Jsem rád, že se organizátoři po prvním nadšení, které jsme měli všichni v roce 2016, rozhodli pokračovat ne v olympijském, ale ve Sportovním parku Pardubice, který se stal tradicí, a to nejenom v olympijských letech. Akce je významná nejenom pro Pardubice, ale pro celý náš region. Moc obdobných aktivit po celé České republice není, takže v tomto jsou Pardubice výjimečné a jsem rád, že Pardubický kraj se může do akce od samého počátku zapojovat," uvedl hejtman Martin Netolický, který ocenil především možnost vyzkoušet si na jednom místě desítky sportů. 

„Park je ideální prezentací jednotlivých sportovních klubů, protože jsme se také vlivem koronavirové pandemie v nedávné době potýkali s nedostatkem sportujících dětí a v parku může probíhat nábor, a to přirozeným nenuceným způsobem. Každý si může vyzkoušet různé sporty a následně se zapojit i aktivně a dlouhodobě. Podle mého názoru je to příjemná záležitost, zpestření prázdnin pro všechny, jak kluby, tak sportující veřejnost a děti. Jsem také rád, že se s úterním ránem počasí umoudřilo a park se otevřel naplno," sdělil hejtman Netolický.

Konkrétní informace k programu Sportovního parku Pardubice jsou k dispozici na www.sportovnipark.cz

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj