Spor v trafice skončil fackou a příjezdem strážníků

Pardubice – Příběh ze života. Do jedné pardubické trafiky přišel zákazník. Přistoupil k pultu a vyžádal si tabákový výrobek. K čemu došlo vzápětí, známe jen z vyprávění. Obsluha trafiky změřila si osobu před pultem pohledem a požádala jej k objednávce o předložení občanského průkazu. Ten místo požadovaného dokladu počastoval osobu za pultem vulgárním označením.

Trafikant na toto nelichotivé oslovení natáhl ruku přes neutrální území prodejního pultu a uštědřil drzému zákazníkovi výchovný záhlavec nízké intenzity do týlové části hlavy. Zákazník se situací nebyl spokojen a přivolal si strážníky, aby jeho reklamaci vyřešili. Hlídka tedy přijela, pozorně obě strany vyslechla a zkonstatovala, že osoba za pultem trafiky se na občanský průkaz neptá z důvodu důvěrného zájmu o údaje osoby před pultem, ale zkrátka proto, že jej váže zákonná povinnost neprodat tabákový výrobek osobě mladší osmnácti let.

Vzhledem k tomu, že osoba před pultem byla ve věku sedmnáct let, byl požadavek obsluhy oprávněný a hrubá urážka jako odpověď nebyla na místě, stejně jako následující reakce. Oba účastníky tohoto sporu pak hlídka vyřešila dle zásluh. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice