Spolu popíjeli, spolu střízlivěli…

Pardubice – Dva kamarády spojilo dohromady hned několik věcí: láska k alkoholu, krajně nevhodné chování, ale především muži v uniformách, kteří jim zařídili setkání na záchytce. 

První na sebe upozornil v ulic Za Pasáží tím, že se snažil dostat lomcováním za kliky do vozidla. Problém byl, že bylo zamčené a nebylo jeho. Další pokusy zarazila až přítomnost hlídky strážníků, která u 22letého muže zjistila 2,41 promile alkoholu. To mu vyneslo pobyt na záchytce, kde se však “nečekaně” sešel s kamarádem, se kterým se předtím zbořili. Jeho 23letý kamarád měl zřejmě ještě málo a tak se na Pernštýnském náměstí pustil do demolování předzahrádek dvou podniků. Hlídka strážníků dorazila už v okamžiku, kdy dvě poškodil a právě se ocitl v péči kolegů z Policie České republiky. Nadýchal podobně jako kamarád, 2,21 promile. Oba budou po vystřízlivění za své jednání dořešeni. 

Divoká noc v nemocnici

Nestává se často, aby strážníci naháněli pacienty po nemocnici. Od pondělní půlnoci ale museli krotit hned dva. V prvním případě šlo o žádost o pomoc při zvládnutí agresivního pacienta, který pod léky trpěl halucinacemi a dokonce rozbil okno. Zásahu strážníků nakonec nebylo třeba. O dvě hodiny později se k nemocnici vydala hlídka znovu. Tentokrát z jiného oddělení utekl právě ošetřený pacient. Ten oděn pouze v nemocničním županu pobíhal po Kyjevské ulici. Vzhledem k ovlivnění návykovou látkou nedokázal rozpoznat své chování a jednání. Z rozhodnutí lékaře byl tento ptáček umístěn do klícky na záchytné stanici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •