Společenské prostory Domu hudby ozáří svítící skleněné krystaly…

Pardubice – Modernizované korzo v pardubickém Domě hudby ozdobí dvě umělecká díla, která prozáří prosklené ochozy. Jedná se o rozměrné lustry, jejichž zakoupení tento týden schválili radní. Vyrábět je bude česká designová a sklářská společnost Lasvit.

„Architekt Ondřej Tuček jeden umělecký lustr umístil do ohybu kolonády a druhý nad schodiště ze šaten. Budou to vlastně sestavy 40 a 48 ručně vyráběných svítidel krystalického tvaru ve třech odstínech, každé zavěšené na samostatném lanku. Autorem jejich návrhu pro firmu Lasvit je designer Arik Levy. Hotové by měly být koncem února a těším se, že umocní výjimečnost rekonstruovaných prostor. Pardubický kraj za tato umělecká svítidla zaplatí 2,2 milionu korun," informoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Lasvit je přední česká designová a sklářská společnost. V loňském roce uspěla na Týdnu designu v Miláně, kde získala hlavní cenu Milano Design Award. Od roku 2017 má vlastní sklárnu LASVIT AJETO v Lindavě. Společnost se věnuje především návrhům a výrobě zakázkových světelných instalací, které jsou k vidění v hotelech, rezidencích a institucích po celém světě. Kromě toho stojí třeba za skleněnými trofejemi Tour de France, cenami Thalie nebo trofejemi pro české olympioniky.

Zdroj a foto: Pardubický kraj