Spojení pardubického centrálního příjmu s dalšími budovami bude vytápěné. Stavba naváže na otevření nového pavilonu

Pardubice – Paralelně s budováním centrálního příjmu v Pardubické nemocnici, který je historicky největší krajskou investicí, probíhá také příprava na vybudování spojovacího koridoru mezi vznikajícím pavilonem a stávajícími pavilony 27 a 19. Krajští radní na svém pondělním jednání potvrdili výběr zpracovatele projektové dokumentace, který se zavázal projektování realizovat za 210 dní v částce 4 356 000 včetně DPH.

„Na základě jednání s nemocnicí jako budoucím uživatelem a s ohledem na zvýšené inkaso daní za loňský rok jsme se nakonec rozhodli pro budování spojovacího koridoru ve variantě s vytápěním tak, aby se zvýšil komfort jak personálu, tak samotných pacientů, kteří budou převážení mezi jednotlivými budovami. Předpokládané náklady v tuto chvíli dle zpracované studie činí necelých 50 milionů korun včetně daně," uvedl hejtman Martin Netolický. Spojovací koridor je navržen jako ocelová konstrukce. Založení stavby bude provedeno pilotáží. Vodorovná konstrukce chodby včetně vyrovnávacích ramp bude zmonolitněna. Rám bude opláštěn v případě temperované konstrukce fasádním systémem s použitím trojskla nebo lehkým izolačním panelem. Koridor bude vybaven osvětlením a nouzovým osvětlením. Temperovaný koridor bude vybaven sálavým vytápěním a příčným provětráváním.

Podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaely Matouškové je ambicí kraje a nemocnice zahájit stavbu koridoru v prvním čtvrtletí příštího roku. „V návaznosti na dokončení stavby centrálního příjmu bychom chtěli stavbu spojovacího koridoru zahájit v průběhu prvního čtvrtletí roku 2024, nejpozději pak do poloviny roku s dokončením na počátku roku 2025," uvedla Michaela Matoušková.

Po dohodě s vedením Nemocnice Pardubického kraje nechá projektovou dokumentaci zpracovat Pardubický kraj. „Nemocnice je nyní značně vytížena veřejnými zakázkami na dodávky technologií a vybavení samotného centrálního příjmu, a proto jsme se na jednom z pravidelných kontrolních dnů domluvili, že projektovou dokumentaci zajistíme jako jediný vlastník společnosti," uvedl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj