Soutěž Řemeslo doma II ovládl žák z České Třebové. Vyrobil dřevěnou kánoi…

Pardubice – V Malém sálu Domu hudby v Pardubicích se včera vyhlašovaly výsledky soutěže Řemeslo doma II, která se uskutečnila v době lockdownu. Žáci vyráběli a tvořili v domácích podmínkách, celkem do soutěže přihlásili 127 příspěvků. Vítěze jednotlivých kategorií ocenili mimo firem a dalších osobností i zástupci krajské samosprávy.

„Tato soutěž, do níž se zapojili žáci od šestých tříd až po maturanty na středních odborných školách, měla jednoznačně vynikající úroveň a bylo skutečně těžké vybrat nejlepší práce. Jsem však především rád, že v Pardubickém kraji vyrůstá stále ještě tolik talentovaných mladých lidí a moc děkuji učitelům, kteří je ve školách připravují a jejich nadání rozvíjejí," uvedl radní pro oblast školství Josef Kozel, jenž žákům ocenění předával.

Absolutním vítězem se stal Ondřej Chadima ze Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová, který zkonstruoval dřevěnou kánoi. Podrobné výsledky ze všech kategorií jsou k dispozici na Školském portále Pardubického kraje.

ocenění3
« z 4 »

Ceny předali všem oceněným žákům kromě Josefa Kozla i náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková, radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil a radní pro cestovní ruch, sport a informatiku Alexandr Krejčíř.

TECHNOhrátky se po covidové pauze vrací zpět na start. Devátý ročník začíná dnes na škole, kde naposledy i kvůli lockdownu předčasně skončil – na Střední průmyslové škole stavební Pardubice. Na šesti speciálních stanovištích čeká žáky pestrý program. Seznámí se při něm s maturitními obory zaměřenými na stavitelství a projektování a také s učebními obory tesař, truhlář, umělecký kovář-zámečník a zedník. TECHNOhrátky se pak každý týden až do 14. prosince objeví i na dalších školách v Pardubickém kraji.

Zdroj a foto: Pardubický kraj