SOUNDTRACK 2021 začíná již tento týden, zve na Žbirku, Knechtovou a BEST OF předchozích ročníků festivalu…

Poděbrady – SOUNDTRACK festival 2021 proběhne letos již po šesté v termínu 26 – 29/08 v Poděbradech.Hlavní program festivalu se uskuteční pod širým nebem v Centrálním lázeňském parku a na Jiřího náměstí a bude, stejně jako loni, pro všechny návštěvníky zcela zdarma. Programem provede moderátor Miloš Pokorný.

SOUNDTRACK bude slavnostně zahájen ve čtvrtek (26/08) velkou swingovou show, kterou odehrají Petr Kroutil & Original Vintage Orchestra. Zahajovací večer pak vyvrcholí filmovou projekcí oblíbené pohádky režiséra Hynka Bočana S čerty nejsou žerty za doprovodu Filharmonie Hradec Králové.

Páteční hudební program na SOUNDTRACK stage zahájí jedna z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček současnosti a hlas filmu Bathory Katarína Knechtová, večer pak naváže legenda československé hudební scény Miro Žbirka s kapelou.

Sobotní odpolední program zcela ovládnou ženy. Hlavní stage festivalu bude patřit držitelce ceny Anděl Debbi, na dalších scénách vystoupí dívčí kapela Vesna, Sabina Křováková a jazzové uskupení Andělem oceněné Beáty Hlavenkové. Hlavní večerní program bude věnován zejména fanouškům filmové hudby. V rámci večera zazní průřez úspěšnými koncerty z historie festivalu. Během koncertní show The Best of Soundtrack vystoupí skupina Čechomor, zazní Šakalí léta v podání hereckého Bejbyho Martina Dejdara, orchestrální soundtrack z herního hitu Kingdom Come: Deliverance
a mnoho dalšího.

Oba hlavní večery uzavřou afterparty v podobě videodiskoték. Páteční noc ve stylu 80. a 90. let s DJ Jiřím Štěpem Štěpánkem a sobota s DJ Adamem Nedvídkem a filmovou video diskotékou.

Závěrečný den festivalu návštěvníkům zpříjemní rodák z anglického Manchesteru písničkář James Harries. Festival symbolicky zakončí první tuzemský brass band složený z třiceti profesionálních hráčů na žesťové nástroje Moravia Brass Band s hosty Annou Julií Slováčkovou a Milanem Peroutkou.

Troufám si říct, že přes všechny překážky, které jsme i letos při přípravách festivalu museli překonat, je program letošního Soundtracku nabitý velkými jmény a skvělými show. Pevně věřím, že dvakrát přesunutý původní program se nám příští rok konečně podaří zrealizovat," říká Michal Dvořák, zakladatel festivalu.

Novinkou letošního programu jsou velkoformátové filmové projekce hollywoodských trháků.

V pátek večer se bude po gigantické projekční ploše prohánět Daniel Craig aka James Bond ve filmu Spectre, v sobotu večer uvede Megaletňák u Labe kritikou oceňované snímky Rocketman
a Bohemian Rhapsody. Ostrý obraz i dobrý zvuk si diváci nejlépe vychutnají z louky u Jezera.

V rámci oblíbeného doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, aktivity pro děti a mnoho dalšího. Diváckým tahákem odpoledních koncertů bude páteční vystoupení Felixe Slováčka. Za zmínku stojí retrospektivní přehlídka velkoformátových fotografií ze života a díla oscarového režiséra Jiřího Menzela v Dřevěné pergole Centrálního lázeňského parku, která bude k vidění po celou dobu konání festivalu. Výstavu Rozmarná léta Jiřího Menzela doplní nedělní setkání s autorkou a manželkou režiséra Olgou Menzelovou.

Ani letos nebude chybět Kinobus, který přes den rozezní hudební program a večer filmové projekce.

V pátek Bourák a oscarový snímek Zelená kniha a v sobotu Slavnosti sněženek režiséra Jiřího Menzela a hudební dokument Amy.

Hlavní festivalový program, který byl původně plánován pro rok 2020 a následně pro letošek, se podařilo i podruhé kompletně přesunout, a to na termín 25 – 28/08/2022. Již zakoupené vstupenky proto i nadále zůstávají v platnosti.

SOUNDTRACK PodebradyInternational Festival of Film Music and Multimedia | foto: Lukas Neasi
« z 6 »

Původní program letošního festivalu se přesouvá o rok, na termín 25-28/08/2022.

Předprodej vstupenek v síti Ticketlive

Vstupenky a celofestivalové Golden Passy zakoupené na program ročníku 2021 jsou platné i pro ročník 2022.

Informace o dalších krocích a jednotlivých bodech programu budou postupně zveřejňovány na webu www.sndtrck.cz  a sociálních sítích festivalu.

Zdroj: www.soundtrackfestival.cz