Sociální zařízení opravili na celé přeloučské škole…

Přelouč – Pardubický kraj pokračoval i v letošním roce s investicemi na Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. V loňském roce se jednalo o rekonstrukci hřiště za 7,8 miliónu korun. Letos byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení v objektu odborné výuky a v hlavní budově školy v souhrnné výši 8,3 milionu korun.

„Při rekonstrukci se jednalo se o výměnu rozvodů kanalizace, vody i elektřiny. Zbourány byly příčky a plechové stěny. Položena byla nová dlažba vyměněny byly i keramické obklady,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství. 

Škola také investovala v letošním roce do zabezpečení objektů. Nový čipový systém za milion korun umožňuje vstup do školy a je propojen s docházkovým systémem. Výrazně se tak zlepšila bezpečnost žáků i pracovníků školy.

„Vstup do budovy nebyl nijak zabezpečen a nové zařízení tedy bylo velmi potřeba. Byl to také jeden z prvních úkolů pro nového pana ředitele, který nastoupil na začátku školního roku 2018. Pozitivní informací je, že se škole podařilo navýšit počty žáků prvních ročníků v několika oborech,“ dodal Bohumil Bernášek.

Kromě krajského radního se akce zúčastnili zástupci firem z Přeloučska a Kolínska. Za město Přelouč starostka Irena Burešová a místostarosta Ivan Moravec.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •