Sobotní těžká nehoda v Nasavrkách…

Chrudimsko – Hydraulické nůžky, rozpínáky, stabilizační tyče, klíny, rozpínací válec, to vše museli hasiči použít u nehody dvou osobních vozidel v sobotu 26. září dopoledne v Nasavrkách.

Po příjezdu na místo, hasiči ihned museli ze zdemolovaných vozů vyprostit 5 osob. Celkem bylo zraněno 8 osob, z toho 2 vážně. Mezi zraněnými byly i děti. Povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby, který rozhodně neodlétl prázdný.

Po vyproštění osob hasiči pomáhali zdravotníkům, zajistili standardně vozidla proti požáru i úniku provozních náplní. Uniklé látky hasiči posypali sorpčním materiálem. Událost bude řešit i odbor životního prostředí. Příčiny nehody vyšetřují dopravní policisté.

HZS DN Nasavrky 2609202001
« 1 z 4 »

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Střet dvou aut si vyžádal osm zraněných osob

Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici č. I/37 u benzinové čerpací stanice v Nasavrkách u Chrudimi.

Řidička osobního vozidla značky BMW v sobotu 26. září 2020 dopoledne zřejmě předjížděla a v protisměru se střetla s osobním vozem značky Citroen. Při střetu se zranilo osm osob, které byly transportovány do nemocnice, z toho jedna osoba letecky.

PCR DN Nasavrky 2609202001
« 1 z 3 »

Silnici jsme museli zcela uzavřít a dopravu odklánět po objízdných trasách. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidičů negativní. Oba dopravní prostředky jsme na místě zajistili. Dopravní nehodu nadále prověřujeme.

Apelujeme na řidiče, aby dali nohu z plynu, zejména v deštivém počasí, kdy na mokré vozovce hrozí smyk. Dále, aby předjížděli pouze v místech, kde se mohou bezpečně zařadit před přejížděné vozidlo!  

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •