Sněhová nadílka potrápila na Tři krále řidiče…

KRAJ – Sněhová peřina potěšila děti, ale dala trochu zabrat řidičům. Na řadě míst našeho kraje byl nutný zásah hasičů. Na Tři krále jsme za uplynulých 20 hodin vyjížděli celkem k 7 nehodám. Zasahovali jsme například u nehody osobního vozu v Přibylově u Skutče. Jednalo se o náraz osobního auta do sloupu. Po nehodě byly do péče zdravotnické záchranné služby předány dvě osoby.

Hasiči na obchvatu v Holicích zasahovali u střetu dvou automobilů. Tady bylo nutné zajistit vozidla proti vzniku požáru a zamezit úniku provozních náplní. Naštěstí při nehodě nedošlo k žádnému vážnému zranění. Na kruhovém objezdu u chrudimského nákupního centra se odpoledne střetl kamion s osobním autem a my jsme odklízeli následky. I tady se kolize obešla bez vážného zranění.

Ve Zderazi hasiči vyprostili auto, které skončilo jízdu ve svahu. Pomocí navijáků byl automobil vyproštěn.

Zasahovali jsme také na dálnici D11 na 74. kilometru, kde havaroval osobní automobil. Ze zdemolovaného vozu jsme museli vyprostit dítě, které zůstalo uvězněno ve voze. Zdravotnická záchranná služba do nemocnice převezla celkem tři zraněné osoby. U této nehody zasahovaly tři jednotky hasičů – dvě ze sousedního Královéhradeckého kraje a jedna z Přelouče. V Krouně, na silnici I/34, skončil v podvečer v příkopu automobil. Posádka vozu byla při příjezdu hasičů již mimo vozidlo. Automobil byl vyproštěn pomocí jeřábu.

HZS DN Chrudim Skutec 0601202101
« 1 z 12 »

Během dnešního dne evidujeme také několik zásahů na zlomené větve, které nevydržely nápor mokrého sněhu a spadly na komunikace, které zatarasily.

Výstraha meteorologů trvá až do čtvrteční sedmé hodiny ranní. Meteorologové varují hlavně v ranních hodinách před náledím a zmrazky na silnicích. Tak buďte opatrní.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje a JSDH Proseč
Zdroj: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
x