Šmejdi prodali Česko se slevou! Grand Festival smíchu odhalil, v čem měli prsty „blaničtí rytíři naruby“…

Pardubice – Šmejdi prodali Česko praotci Čechovi s třicetiprocentní slevou! Tušili jste, v čem všem měli prsty „blaničtí rytíři naruby“, pánové Čeněk Udavač a Marcel Zatýkal v podání Michala Isteníka a Petra Štěpána?

Co odhalily Osmyčky?

Povedené představení Městského divadla Brno Osmyčky ve středu večer ve Východočeském divadle v Pardubicích odhalilo, co všechno tihle mazaní šíbři natropili (nejen) v českých dějinách.

Návštěvníci 20. ročníku Grand Festivalu smíchu poznali, že stojí například za upálením Mistra Jana Husa, požárem pražského Národního divadla nebo třeba Mnichovskou dohodou.

Ani tatíček Masaryk s nimi nic nezmůže, přestože oba dva dostane do českého pekla a před český boží soud. Jenže to by nebyl Čeněk s Marcelem, aby se i z této šlamastyky nedostali…

Publikum se dobře bavilo

Kabaretně laděná, rozmarná féerie s písničkami nahlíží na tuzemskou historii z nečekaného, hořkého i humorného pohledu. Díky celé řadě bláznivých, ale velmi vtipných nápadů a zdařilých hereckých a pěveckých výkonů se pardubické publikum dobře bavilo. A nemohly chybět ani narážky na aktuální politickou situaci.

„V politice je zábava“

„V politice je zábava skoro všechno. Občas je to ale černý humor,“ konstatoval náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, patron třetí soutěžní inscenace prestižní celorepublikové přehlídky nejlepších divadelních komedií, která ve městě perníku potrvá do pondělí 27. ledna.

Foto: Městské divadlo Brno

  •  
  •