Slovenská kapela Horkýže Slíže oslavila v pardubickém ABC Klubu svá Kristova léta

Pardubice – Třiatřicet let na hudební scéně oslavila v pardubickém ABC Klubu legendární slovenská skupina Horkýže Slíže

Originální mix punku, rocku a metalu

Oblíbená kapela, která si své příznivce získala originálním mixem punku, rocku a metalu a také smyslem pro humor, parodii i lehkou provokaci, jasně dokázala, že je ve svých Kristových letech ve výborné formě. 

Servírovali jeden hit za druhým

Fanouškům s obdivuhodným přívalem energie servírovala jeden hit za druhým. Nemohly nezaznít například pecky Horí ti maštal, A já sprostá, L.A.G. Song, Vlak, Mám v P… na lehátku a Malá Žulu. Netradiční úvod měl Silný refrén. Obstaral ho úryvek ze slavné skladby Blue Effectu Slunečný hrob, která zazněla i ve známém českém filmu Pelíšky.  

Pár praktických rad do života

„Jsme rádi, že zpíváte naše písně. Ale teď jsme tu trochu zbyteční jako maďarský forint," komentoval s úsměvem pěvecké výkony pardubického obecenstva frontman svérázné slovenské partičky Peter „Kuko" Hrivňák, který přidal i pár praktických rad do života. „Když si budete objednávat prostitutku, nepište pak na ni recenzi na internet," varoval „Kuko" před písní Sex po telefóne.

„S drogami jsme nadobro skončili"

Když chtěl omylem už podruhé během večera zahrát skladbu Logická hádanka, podivil se. „Co mi to dali do pití? Asi kořen mandragory s rozemletým netopýrem," vtipkoval. „S drogami jsme nadobro skončili," tvrdil „Kuko".

„Děkujeme, že jste přišil v tak hojném počtu. Opravdu si toho vážíme," rozloučil se při pohledu do zaplněného ABC Klubu s pardubickým obecenstvem Juraj Štefánik, kytarista kapely, jejíž název by se do češtiny dal volně přeložit jako „Tůdle nůdle".

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Facebook Horkýže Slíže