Slatina hostila 16. krajskou výstavu drobného zvířectva

Orlickoústecko – v sobotu se ve Slatině u Vysokého Mýta uskutečnila již šestnáctá Krajská výstava drobného zvířectva Pardubického kraje. K vidění zde byli králíci, holubi a drůbež. Paralelně s krajskou výstavou se zde konala i výstava místní, která byla zároveň prodejní. Do Slatiny zavítal i radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

„Organizátoři měli výstavu precizně připravenou, expozici tvořilo několik stovek zvířat. Jsem rád, že k úspěšnému průběhu přispěl i Pardubický kraj, který již tradičně chovatele podporuje. Vždyť za každou takovou akcí je obrovský kus práce. Spokojenost návštěvníků určitě podtrhl i bohatý doprovodný program. V něm mnohé zaujala nepochybně přehlídka historických stabilních motorů, které se dříve používaly k pohonu zemědělských strojů. V chodu bylo možné vidět historickou mlátičku i ukázky modelů nejrůznější techniky," ocenil výstavu Miroslav Krčil.

Pardubický kraj v současné době chystá pravidla pro systematickou podporu chovatelů, kteří v rámci regionu působí. „Velmi si vážím všech, kteří díky svému nadšení a zarputilosti dokáží i v dnešním přetechnizovaném světě udržet při životě fenomén, kterému říkáme „český chovatel". Taková činnost si podporu určitě zaslouží. Už kvůli našim dětem a vnukům. Vždyť láska k živé přírodě patří určitě mezi ty nejhezčí lásky, které nás mohou v životě potkat," poznamenal radní Krčil.

Králičím šampionem 16. krajské výstavy se stal Vídeňský modrý králík s 96 a půl body, holubím vítězem pak s 96 body Staroholandský kapucín bílý, a kategorii drůbež ovládla s 97 body Česká slepice kropenatá zlatá.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj