Skelet stavby centrálního příjmu v Ústí nad Orlicí bude hotov do konce roku…

Ústí nad Orlicíc – Největší stavbou letošního roku, kterou Pardubický kraj zahájil, je jednoznačně vybudování nového centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Druhá etapa, tedy výstavba samotného pavilonu, byla zahájena v květnu letošního roku a úspěšně pokračuje. Do konce roku by měl být hotový betonový skelet budovy. Celkové náklady přesáhnou 470 milionů korun.

„Největší investice do Orlickoústecké nemocnice pokračuje úspěšně i přes počáteční komplikaci s podzemní vodou v důsledku červnových srážek. Postupujeme přesně podle stanoveného harmonogramu a do konce roku bychom měli mít hotový celý betonový skelet stavby. Klimatické podmínky jsou prozatím velmi příznivé," uvedl hejtman Martin Netolický. Podle něj stavbu nenaruší ani aktuální finanční situace samospráv. „Držíme slovo a žádné započaté investice i přes výpadky daňových příjmů a schválený daňový balíček nebudeme omezovat. Bylo by to nezodpovědné a nelogické. Centrální příjem v Ústí nad Orlicí stavíme a podle plánů také dokončíme. Samozřejmě budeme čekat na to, zda a v jaké výši budou krajům případně vyplaceny kompenzace. Na tuto stavbu to však nebude mít vliv. Dokončíme ji za všech okolností, i přes nepříznivou finanční situaci," doplnil hejtman Netolický.

Nový pavilon bude mít tři nadzemní a jedno podzemní podlaží situované v severovýchodní části areálu nemocnice v blízkosti stávající budovy chirurgických oborů a operačních sálů. V podzemním podlaží bude umístěno provozní zázemí nové budovy s technologickým zařízením, šatnami a sociálním zařízením personálu. V prvním nadzemním podlaží se bude nacházet pracoviště centrálního urgentního příjmu s odbornými vyšetřovnami, ve druhém a třetím podlaží má být umístěno oddělení intenzivní péče (ARO) a oddělení jednotky intenzivní péče (JIP), každé s kapacitou 12 lůžek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj