Silvestrovské vepřobraní v Pardubicích navštívily stovky lidí

Pardubice – V neděli 31. prosince 2023 proběhl v Pardubicích před Palácem Hybských na náměstí Republiky první ročník akce nazvané Silvestrovské vepřobraní, kterou organizoval klub Everything společně s podniky Fine Gusto a Maso Francouz. Stovky návštěvníků v centru Pardubic ochutnávaly vepřové pochoutky až do Nového roku.

„První ročník Silvestrovského vepřobraní hodnotíme jako velmi povedený, akce se zúčastnilo opravdu hodně lidí a myslím, že jsme jim pěkným způsobem zpříjemnili čekání na Nový rok. Rádi bychom z toho udělali tradici a akci pořádali každý rok," uvedl Pavel Doležal, jednatel firmy Fine Gusto. 

Návštěvníci mohli v několika stáncích ochutnat ovar, pikantní trhané maso, klobásky, zabijačkový guláš, jitrnice, ale i sušené maso. Zajímavostí bylo, že řezníci, kteří ve stáncích maso připravovali, měli po celou dobu akce k dispozici saunu, jež sloužila pro ohřátí ve studeném počasí a relaxaci během náročné a dlouhé směny (někteří srdcaři byli na nohách i 24 hodin). Naopak zaměstnancům pracujícím u kotlů byla nabízena točená zmrzlina k ochlazení, která byla také součástí dezertu alpského trhance.

Autor: Aneta Havlová 
Foto: Jaroslava Mudrunková
Zdroj: PP Partners Prague