Silný vítr řádí v Pardubicích…

Pardubice – Silný vítr v Pardubicích nám přivál také několik událostí. První byly létající polystyrenové desky nad křižovatkou u Domu služeb. Ty naštěstí škodu nezpůsobily.

Beze škod se obešel také pád stromu na Hůrkách, který částečně zasahoval do silnice. Hlídka strážníků nakonec kmen vlastními silami odstranila z jízdní dráhy.

Další událost v ulici Sezemická byl opět padlý strom a tentokrát na osobní vozidlo. I tady se po odstranění stromu jednotkou HZS Pardubického kraje ukázalo, že zřejmě nedošlo ke škodám na majetku.

Spadlý strom evidujeme i v ulici Nemošická. Do vozovky zasahuje jen okrajově a čeká na hasiče, kteří se k němu přes další podobné exempláře musí dostat.Krom škod ale nastaly i jiné situace.

Na strážníky se s žádostí o pomoc obrátila seniorka, které se vlivem zdravotního stavu a silného větru obtížně dýchalo. Strážníci proto ženu doprovodili do nedalekého bydliště, odnesli jí nákup a po ujištění, že bude v pořádku místo opustili a rovnou je vítr a volání zavál do Staňkovy ulice.kde se oznamovatel obával o osud houpaček. Hlídka na místě ovšem zjistila, že se jedná o pouťovou atrakci na nákladním podvalníku a o takové hmotnosti, že na její přesun by patrně bylo potřeba větší tornádo (které tímto nechceme přivolávat). Vzhledem k tomu, že toto oznámení nemělo řešení, tak toto oznámení pustili strážníci po větru.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny