Silniční kontroly odhalily 5 řidičů, kteří usedli za volant s více jak 1 promile. 

Pardubický kraj – Policisté v rámci celého Pardubického kraje za uplynulý víkend zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky u 5 řidičů, kteří řídili vozidla po požití alkoholu. Nejvíce jich zastavili kolegové na Svitavsku a to celkem 3 řidiče, po jednom pak na Pardubicku a Orlickoústecku.

„Smutným" případem je 30letý rekordman ze Svitavska. Toho policisté zastavili v sobotu 17. září 2022 ve vozidle zn. Citroen u Poličky a už ve 4 hodiny odpoledne nadýchal 4,32 promile alkoholu. Další 2 řidiči na Svitavsku nadýchali 2,26 a 1,52 promile.

Řidič vozidla zn. Volkswagen, který nadýchal 1,52 promile, na sebe upozornil rychlou jízdou v Linharticích. Před osmou hodinou ráno mu radar v obci naměřil rychlost 81 km/h před odečtem. Svitavští dopravní policisté za vozidlem vyrazili, snažili se ho za pomoci výstražného zvukového znamení a výstražných světel zastavit. Ten ovšem na znamení nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Řidiče se nakonec podařilo zastavit až na místní komunikaci. Dechové zkoušce se podrobil, ale test na jiné návykové látky odmítl. Kolegové 24letému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

V Rábech na Pardubicku policisté kontrolovali 46letého řidiče vozidla zn. BMW, který nadýchal přes 2 promile.

V neděli 18. září 2022 kolem půl jedné ráno policisté ve Vysokém Mýtě zkontrolovali vozidlo zn. Kia a zjistili, že jeho 26letá řidička rovněž usedla za volant po požití alkoholu. Naměřili jí hodnotu 1,66 promile.

V případě odsouzení všem pěti řidičům za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Foto ilustrační: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR