Silnice přes Pazuchu a Kozlov se dočkala nového povrchu…

Svitavsko – Silnice III/35846 sloužila řidičům jako objízdná trasa řidičům při modernizaci silnice II/358 z Litomyšle do České Třebové. Po dokončení modernizace tohoto 12 kilometrů dlouhého úseku za 186 milionů korun se dočkala rekonstrukce také objízdná trasa, a to v délce necelých dvou kilometrů. Práce vyšly na 5,6 milionu korun bez daně.

„Je jasné, že silnice III. třídy přes Pazuchu a Kozlov nebyla stavěná na takové zatížení, které se na ni přeneslo uzavřením silnice II/358 z Litomyšle do České Třebové. Po dokončení modernizace za 186 milionů korun jsme proto zahájili rekonstrukci povrchu i této objízdné trasy v délce necelých dvou kilometrů. Na tomto úseku došlo k odfrézování dvou vrstev vozovky, vyrovnání a lokálním sanacím tak, aby se zlepšila i únosnost povrchu. Práce vyšly celkově na 5,6 milionu korun bez daně,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

V posledních měsících se kraji podařilo v regionu Orlickoústecka otevřít další důležitý úsek. Na začátku listopadu byla dokončena modernizace úseku silnice II/315 z Lanškrouna do Skuhrova. Stavba dlouhá přibližně 11 km vyšla téměř na 150 milionů korun.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •