Silnice pokryla ledovka, hasiči měli plné ruce práce s likvidací nehod…

KRAJ – Za 12 hodin 28. ledna 2019 vyjížděli hasiči k 15 událostem v souvislosti s počasím.

Vozovky byly v Pardubickém kraji pokryté ledovkou. Ledovka je souvislá, zpravidla homogenní průhledná ledová usazenina s hladkým povrchem. Tvoří se zmrznutím přechlazených kapiček mrholení, dešťových kapek na předmětech, jejichž teplota je mírně pod 0 stupňů Celsia

Na úseku silnice z Pardubic do Přelouče se v ranních hodinách stalo hned několik nehod. V příkopech skončily dva kamiony a havarovaly zde i tři osobní automobily. Jeden automobil skončil na svodidlech a druhý v příkopu. Obě vozidla hasiči vytahovali pomocí jeřábu. U jednoho havarovaného nákladního automobilu v příkopu musela dorazit i výšková technika, a to proto, aby hasiči odřezali několik stromů. Poté bylo možné vyprostit nákladní automobil. K vyproštění byla přivolána specializovaná firma. Druhý automobil byl též vyproštěn povolanou firmou. Při nehodách nedošlo k vážným zraněním účastníků nehod.

HZS DN Prelouc 2801201901
« 1 z 9 »

V Žamberku hasiči vytahovali automobil z příkopu, který skončil převrácený na střeše. Uvnitř cestovaly dvě osoby. Z vozu neunikaly žádné provozní náplně. V Dolním Újezdu narazila řidička s vozem do stromu. Automobil hasiči vytáhli zpět na silnici.

Před polednem v Opatovicích nad Labem řidička s vozem skončila ve stromě a mimo komunikaci. Při příjezdu hasičů byla již řidička mimo vozidlo. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a přetočili automobil zpět na kola. Místo nehody předali hasiči policistům k vyšetření příčiny nehody.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •