Sídlo poradny v Ústí nad Orlicí prošlo rekonstrukcí…

Ústí nad Orlicí – Pardubický kraj dokončil realizaci úspor energií v sídle Pedagogicko – psychologické poradny v Ústí nad Orlicí.  Díky investici za více než devět milionů korun se podařilo budovu zateplit a vylepšit interiér budovy tak, aby lépe sloužil klientům i zaměstnancům poradny. 

„Realizace úspor energií a úprava interiéru stála 9,2 milionů korun. Příspěvek EU činil 860 tisíc korun. Řešili jsme také havarijní stav kanalizace, náklady na její opravu činili 900 tisíc korun," sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství. 

Kompletní rekonstrukcí budovy z roku 1899, která původně sloužila jako rodinný dům, získala poradna navíc sedm nových místností. Byla kompletně zateplena a pořízen byl nový kotel. Vzniklo nové sociální zařízení a další bylo rekonstruováno. Pracovníci mají k dispozici nově vybavené místnosti pro práci s klienty a nové kuchyňky. 

Sídlo poradny v Ústí nad Orlicí prošlo rekonstrukcí
« z 6 »

Pedagogicko-psychologická poradna sídlí ve třech budovách. Dvě jsou v Ústí nad Orlicí a jedna ve Svitavách. Dalších 6 detašovaných pracovišť je umístěno ve školách okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. Stará se o téměř 4000 klientů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj