Setkání zahradních železnic v Rosicích…

Pardubice – Tento víkend 17. a 18. srpna se koná v rosickém železničním muzeu „Setkání zahradních a parkových železnic“.

Přijďte si prohlédnout různé modely určené zejména pro provoz pod širým nebem, nebo využít možnosti svezení parkovou železnickou, která vás proveze celým areálem muzea.

V provozu bude hned několik lokomotiv, z toho jedna parní. Také si můžete prohlédnout výstavu skutečných kolejových vozidel, kde v motoráčku s věží naleznete malé občerstvení, v krytém voze se lze podívat na zařízení k opravě kolejí a další.

Pro doplnění akce vyrazí výletní motoráček „Hurvínek“ do Slatiňan a zpět. Z Pardubic hl.n. odjíždí po oba dny v 9:45 a 11:45, z Rosic pokračuje v 10:10 a 13:30. V Rosicích je delší pobyt určen pro prohlídku muzea. Ze Slatiňan se vrací v 11:06 a 15:16. Všechny vlaky zastavují také v Chrudimi. Jízdenky ČD v tomto vlaku neplatí a lístky se prodávají u průvodčího ve vlaku.

A komu by i toto bylo málo, může pouze v neděli využít jízd historického autobusu Karosa, který propojí hlavní nádraží s Museem Rosice. Odjezd od hlavního nádraží 9:46, 10:26, 11:06 a 12:06.

Podrobnosti, další informace a jízdní řády naleznete na www.motoracek.cz.

  •  
  •